Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějce budou hostit festival elektronické hudby

 
neděle, 30. března 2014, 15:38

Studentský elektronický festival nabídne ve svém dvoudenním programu mnoho hudebních elektronických stylů, které na českobudějovické kulturní scéně dosud chybí. Akce se uskuteční ve dnech 6. a 7. května v areálu kampusu kolejí Jihočeské univerzity.

Hlavní myšlenka festivalu je spojit DJské profesionály se studenty a začínajícími nováčky a vytvořit tím festivalovou tradici podobnou velkým festivalům, jako je například Mácháč.

Studenti se zúčastní soutěže ve své hudební produkci a ti nejlepší se postaví na velké pódium vedle nejlepších profesionálů z Čech a možná i zahraničí.

Partnerem festivalu je Jihočeská univerzita, na jejímž pozemku bude tento dvoudenní openair probíhat. Soutěž o účast v lineupu nebude zaměřena jen na posluchače z univerzity, ale obecně na všechny studenty v Jihočeském kraji nebo začínající nestudující umělce.

Do festivalu se zapojí i mnoho budějckých klubů, kde bude skoro tři dny bez přestávky produkce probíhat až do ranních hodin. Vstupné do areálu festivalu bude zdarma!

Fanoušci elektronické hudby se mohou těšit na velký hudební zážitek, který v jižních Čechách doposud chyběl. Mezi hlavními styly budou v Budějcích oblíbené drum and bass, různé odnože house music (funky-house, tech-house, elektro-house) nebo také neméně populární odnože techna (tribal-techno, minimal-techno, groovy-techno) a trance music.

Hlavním mediálním partnerem akce je rádio Kiss Jižní Čechy, mediálního partnerství se zhostila i Budějcká Drbna.

DJ Contest

V rámci Studentského elektronického festivalu se na hlavní stage uskuteční ve spolupráci se Sampler Production soutěž DJ Contest.

Hraní na hlavní stage open-air festivalu je pro mnoho talentovaných DJs nedosažitelná meta. Teď však přichází chvíle, kdy se může vše změnit a vy můžete naplno ukázat, co ve vás je!

Vítězové se na hlavním pódiu potkají s těmito profesionálními DJs: Philip TBC, Pixie, Orbith, Kaisersoze, Chris Sadler, Honza Průcha (Kiss Jižní Čechy), Boxi, Rossignol, Pert, Soukki, Adlet, Body-Bass, Atomhead a mnohými dalšími.

Pravidla soutěže:

Vaším úkolem je namíchat mix, který bude mít maximálně 45 minut. Tento set nahrajete na webový portál www.mixcloud.com a jako obrázek k setu použijte stejnou fotografii, kterou následně odešlete na emailovou adresu contest@sampler.cz.

Zároveň s odkazem zašlete své jméno (umělecké i osobní a napište, pod kterým chcete set zveřejnit), krátké BIO, fotografii (stejnou jako u setu na mixcloud) a zařazení do stylu (techno, dnb, house, trance či alternativní).

Pravidla hlasování:

Z každé kategorie vyhraje jeden na nejvyšší počet „lajků“ udělených přímo na stránkách Sampler.cz. Abychom zabránili klasickému likovacímu šílenství, další DJ bude vybrán organizátory festivalu. Dohromady bude tedy vybráno 10 diskžokejů (drum and bass 1+1, house 1+1, techno 1+1, trance 1+1, alternativní styl 1+1)!

Hlasování začne 10. dubna a skončí 24. dubna ve 23:59:59 hodin. Své sety zasílejte do konce příštího týdne, tedy 6. dubna 23:59:59 hodin.

Hlas je možné udělit přes Facebook pouze na stránkách Sampler.cz a počítají se pouze a výhradně hlasy na tomto webu. V následujícím týdnu bude zveřejněno vyhlášení.

Vybraní DJs budou na základě výsledků hlasování a výběru organizátorů obsazeni na hlavní stage Studentského elektronického festivalu, kde se osobně představí naživo všem fanouškům. Nemusíme připomínat, že soutěžící musí být plně schopni hrát živě z běžné djské techniky.

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu podmínek soutěže. Výherci nemají nárok na vymáhání výhry ve finanční podobě. Všechna autorská práva spadají k účastníkům soutěže. Organizátor pouze sdílí odkaz na jejich tvorbu.

Napsal Jaroslav Boxan
Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

RECENZE: Noe... Hollywoodský epos s lidskou tváří

sobota, 29. března 2014, 09:35

Americký režisér Darren Aronofsky je bezesporu mistrem svého řemesla. Dojemná Fontána, komorní Wrestler, emotivní Černá labuť......

Fast Food Orchestra vystoupí tuto sobotu ve Slavii

pátek, 28. března 2014, 17:56

Legendární formace zavítá na jih Čech, aby shrnula svou tvorbu a představila singly k připravované desce. Kapela Fast Food...

Souboj studentských skupin vyhrála kapela The Duffs

čtvrtek, 27. března 2014, 18:04

Celostátní soutěž studentských kapel University Band Contest, která letos probíhá hned v devíti českých městech, zavítala tento...

Radním došla trpělivost, na investora Rejnoka čekat nebudou

čtvrtek, 27. března 2014, 15:28

Českobudějovičtí radní zastavili přípravu stavby Koncertního a kongresového centra Antonína Dvořáka, takzvaného Rejnoka. Důvodem...

 

Komentáře

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.
 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.