Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějce chystají nabitý advent. Kluziště ale nebude

 
středa, 28. listopadu 2012, 12:40

Už se také nemůžete dočkat tradičních budějckých punčů, rozsvíceného stromu a hlavně té správné vánoční atmosféry? Letošní Budějovický advent bude nabitý programem a atrakcemi. Na své si přijdou jak dospělí, tak děti. Město do adventu investovalo částku 760 tisíc korun.

Budějčáci se můžou těšit celkem na 113 pořadů, každý den mají návštěvníci na výběr ze šesti programů. Novinky se chystají hlavně okolo trhů. Ten řemeslný bude nejen na náměstí, ale i na radničním nádvoří a potrvá v týdnu od 12. do 18. prosince s hudebním i divadelním doprovodným programem. „Lidé se hodně hlásili o tradiční řemeslný trh. Letos bychom chtěli, aby řemesla byla více zastoupena,“ uvedla náměstkyně primátora Ivana Popelová.

Betlém a Ježíškova dílna se naopak přesunou na náměstí Přemysla Otakara II., aby byly blíže lidem. Další letošní novinkou je gospelový koncert, který se radní rozhodli umístit do nově zrekonstruovaného kostela sv. Jana Nepomuckého. Vystoupení afrického gospelového sboru The Soulful Gospel Singers se uskuteční ve čtvrtek 13. prosince.

Milovníci vánočních trhů budou snad uspokojeni nejen stánky na náměstí, ale i na Výstavišti, v Domě U Beránka či v Panské ulici, kde budou trhy na Zlatou neděli. Město má letos k dispozici tři stánky, které může nabídnout charitativním organizacím na prodej svých produktů. Těchto prodejních míst využijí například organizace Domino, Selesiánské středisko mládeže nebo Městská charita, ale i mnoho dalších.

V prosinci samozřejmě nebudou chybět ani tradiční akce pořádané městem. Vánoční strom se rozsvítí hned 1. prosince a další dny bude následovat přílet anděla, Zvonkový průvod, Vránkovy koledy, Živý Betlém a 12. prosince bude Česko zpívat koledy a radní rozdávat zdarma punč.

Pátého prosince po příletu anděla bude návštěvníky na náměstí lákat koncert kapely Spirituál kvintet. Spolu s ním se mohou návštěvníci těšit i na českobudějovického rodáka Petra Koláře nebo Aleše Brichtu, svůj vánoční koncert odehraje také kapela Nezmaři. Program bude tedy více než nabitý.

Na ledové kluziště před radnicí ale mohou obyvatelé města zapomenout. „Na náměstí bude tolik atrakcí a lákadel, že by se tam kluziště ani nevešlo,“ poznamenala náměstkyně Popelová. „Bruslit zdarma se ale bude na zimním stadionu v pondělí na Štědrý den od deseti do dvou hodin, na Silvestra od deseti do osmnácti hodin a na Nový rok od dvanácti do devatenácti hodin,“ dodala.

V letošním roce se nebudou tvořit ani ledové sochy. Pokud bude alespoň trochu přát počasí, v sobotu 8. prosince bude na náměstí Přemysla Otakara II. navezena obrovská kopice sněhu, uhlí a mrkví. Návštěvníci pak nebudou dělat nic jiného, než stavět sněhuláky přímo v srdci Budějc.

„Tahle akce je samozřejmě poplatná počasí. Budeme doufat, že se naplní předpověď a od čtvrtka začne opravdu sněžit,“ řekl David Kovařík z produkční agentury Chilli Production s.r.o., která se velkou měrou podílí na organizaci adventního programu.

„Co se týká rozvrstvení hudebního programu, rozdělili jsme ho na třetiny. Jednu třetinu obsahují folklorní soubory s vánoční tematikou, třetinu folkové soubory, protože folk má tady na jihu svoje místo, a třetí částí jsou kapely se styly od bigbítu po jazz,“ líčil David Kovařík našlápnutý program.

 


 

Kam dál?

FOTOREPORT: Nestárnoucí Olympic slavil 50. narozeniny

středa, 28. listopadu 2012, 10:40

Největší hity legendární české bigbítové kapely Olympic zazněly včera večer na budějckém zimním stadionu. Velmi slušně zaplněná...

Olympic slaví 50 let monstrózním turné světové kvality

sobota, 24. listopadu 2012, 11:22

Legenda rockové scény a jeden ze zakladatelů českého bigbítu, skupina Olympic, zahájila 8. listopadu své největší halové turné,...

Festival přinese to nejlepší z neprofesionální filmové tvorby

středa, 21. listopadu 2012, 20:26

České Budějovice se v závěru tohoto týdne stanou středem pozornosti nezávislých filmařů z celé České republiky, neboť se ve dnech...

FOTOREPORT: Gerbera se otřásala v základech

neděle, 18. listopadu 2012, 15:42

Již šestý ročník nejtvrdší DnB party v České republice dorazil opět do Budějc. Akce s názvem Therapy Sessions CZ s sebou i...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.