Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějčáci přivítali jaro spálením Morany

pondělí, 7. dubna 2014, 10:09
letěla do vodyA jde se na náměstí Přemysla Otakara II.Cestou se k průvodu přidávalo více a více lidíI dospělí se na akci dobře baviliJaro se vítalo dětským zpěvemLetos povedlo zapálit Morenu napoprvéAkce byla věnovaná hlavně dětem, ale i mnoho dospělých se dobře pobaviloMocné bubny byly slyšet hodně do dálky, lidé za nimi zvědavě šliMorana vyjíždí na svou cestu Budějcema ze dvorka galerieNeděle sice byla zatažená, ale zima jak minulý rok nebyla ani zdalekaProvod šel od Piaristického náměstí na náměstí Přemysla Otakara II. a pak pokračoval na nábřeží až ke KD SlavieMládež na Sokolském ostrově pozorně sledovala celou akciDěti měly nandané masky a vytvářely hlukMořena se nechala řádně rozhořet a pak ...První v průvodu chodili bubeníciPrůvodce celé akcePrvní zastávka byla na Piaristickém náměstíU vynášení zimy nesmí chybět hraní a zpěvTančilo se i u kašnyPřivítat jaro přišlo hodně lidíPředpověď počasí se naštěstí nevyplnila, nepršeloSkvěle sehraní bubeníci dotvářeli atmosféruVítání jara tancem a zpěvemVynášení Morany doprovázel hluk, děti byly nadšenéVe vodě symbol smrti dohořel a jaro přišlo do BudějcVynášení Morany v Českých BudějovicíchVynášení smrti se i letos podařiloZastávka na náměstí
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.