Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějčáci můžou dnes prožít Galerijní noc

 
pátek, 30. května 2014, 12:38

Malíř Kája Saudek, fotograf Robert Vano, módní návrhářka Liběna Rochová. I s těmito autory se můžete setkat na Galerijní noci 2014, která se dnes uskuteční v Českých Budějovicích. Jedné z nejvýznamnějších kulturních událostí letošního roku se zúčastní deset institucí.

Akci pořádá Alšova jihočeská galerie za finanční podpory statutárního města České Budějovice a program je vskutku pestrý. Na své si přijdou jak rodiny s dětmi, tak milovníci klasické hudby, obdivovatelé motocyklů, dobrého jazzu a hlavně kvalitní kultury.

A kam jít? To je těžké, vše se prostě stihnout nedá. Snad jen trocha doporučení, i když vybrat je složité… pro každého je něco.

Dům umění (náměstí Přemysla Otakara II. 38)

Již od 10 hodin probíhá workshop módní návrhářky Liběny Rochové, na který naváže ve 20 hodin vernisáž výstavy Architektura v oděvu.

Galerie D9 (Dukelská 9)

V 18 hodin proběhne vernisáž výstavy Rozpohybuj svět, na kterou naváže od sedmi večer workshop pro děti, od 19.30 hodin pak přednáška Lukáše Gregora a celý program zakončí ve 23 hodin hudební koncert.

Jihočeské motocyklové muzeum (Piaristické náměstí)

Tak tady si zvláště pánové přijdou na své… Na Piaristickém náměstí ‚přistanou‘ historické mašiny. Slyšet (a často i cítit) burácející traktor ze začátku 20. století je prostě pecka. Na 100 let staré motorky se také dostane, pochopitelně všechno proběhne za přítomnosti odborného výkladu pana Hošťálka.

Galerie Pod kamennou žábou (Piaristické náměstí)

Zatímco pánové mohou obdivovat vůni benzinu u motorek, děti a maminky si přijdou na své o pár metrů vedle, kde Jihočeské divadlo uvede od 19 hodin premiéru rodinného divadelní představení v režii Petra Haška s názvem Quijote. Následovat bude poetický kabaret Virgule.

Dominikánský klášter (Piaristické náměstí)

Ještě chvilku zůstaneme na Piarisťáku. V klášterním kostele Obětování Panny Marie proběhne pět koncertů vážné hudby, první začíná v 18.30 hodin. Můžeme se těšit na špičkové interprety.

Galerie Měsíc ve dne (Nová 3)

Návštěvníci se mohou těšit na jazzový koncert, od 20 hodin na přednášku Petra Brožka a koncert berlínské kapely Tigerhead. Program zakončí ve 23 hodin komentovaná prohlídka výstavy fotografa Evžena Sobka.

Komorní galerie u Schelů (Panská 7)

V galerii právě probíhá exkluzivní výstava ještě nikdy nevystavovaných kreseb výtvarníka Jiřího Anderleho. Těšit se můžeme na četby z jeho knih a také na hudební vstupy kapely Thomband.

Dům u Beránka (Krajinská 35)

Program zahájí v 18 hodin vernisáž fotografického intermezza Láska k vlasti, následuje například program Jana Nepomuka Piskače a dvě hodiny po půlnoci se dočkáme i Nonkonformní seznamky.

Galerie Nahoře (DK Metropol - 2. patro)

I pokud se ve světě fotografie přímo nepohybujete, určitě vás osloví jméno Robert Vano. Se světoznámým fotografem se můžete setkat v 18.30 hodin, nebo v devět večer. Návštěvu nejvýraznější fotografické galerie ve městě jistě zpříjemní vystoupení kytarového kvarteta Fortet.

Alšova jihočeská galerie - Wortnerův dům (U Černé věže 22)

Alšova jihočeská galerie nabídne (kromě jiného) významného českého malíře a komiksového kreslíře Káju Saudka. Komentované prohlídky začínají ve 20 a 22 hodin. Do říše komiksu vás zavede i Kabaret Kajbar.

Kompletní program v tištěné podobě naleznete na radnici v ‚íčku‘ a určitě při vstupu do každé z výše uvedených galerií. Veškerý program je zdarma, tak neseďte doma...

Napsal Daniel Turek
Foto: Jana Jurčová

 


 

Kam dál?

Troškovy Babovřesky budou mít třetí pokračování

pátek, 30. května 2014, 10:23

V jihočeském Záboří na Budějcku padla v úterý první česká klapka komedie Babovřesky 3. Na place se potkali herci Lucie...

Handifest nebude, na kolena ho srazily chybějící finance

pondělí, 26. května 2014, 15:06

Kvůli nedostatku financí se budějcký Handifest neuskuteční. Jeho konání by bylo pro nadační fond likvidační. „Festivaly pořádáme...

Největší rádiová akce je tady: Mega Kiss Party Live

pátek, 23. května 2014, 15:52

Prémiový cider Somersby a pivovar Budějovický Budvar přinášejí do Budějc Mega Kiss Party Live. Akce proběhne na Výstavišti v...

Somersby Gangster Trippin s královnou dnb scény

čtvrtek, 22. května 2014, 21:35

Po dubnovém mega mejdanu s B-Complexem je tu další pokračování Somersby Gangster Trippin, tentokrát s hvězdnou DJkou IM CYBER!...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.