Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějčáci mohli vidět děj slavné knihy v divadelním pojetí

 
neděle, 6. května 2012, 11:38

Kulturní klub Horká Vana slavil první máj v divadelním duchu. Jako první vystoupilo olomoucké Divadlo na cucky s Groteskou od autora Kurta Vonneguta.

Jak už to v tomto klubu tradičně bývá, přetékal lidmi. Tentokráte tu byli Budějčáci toužící po divadelní kultuře. „Knihu Groteska jsem četla kdysi dávno a moc se mi líbila. Jen jsem zvědavá, jak je možné ji ztvárnit divadelně,“ smála se krátkovlasá divačka Petra.

Možné je všechno, o tom jsme se zakrátko přesvědčili. Johana Vaňousová, Adéla Nesrstová, Dominika Šindelková i Tomáš Uher hráli jak o život. Skvělá pantomima, perfektní herecký výkon, výborně ztvárněná volná adaptace slavné knihy.

V jednu chvíli byli do děje zataženi i diváci, kteří získávali nové rodiny podle toho, co měli napsáno na letáčku, který každý obdržel při vstupu do místnosti. Hra byla vtipná, délkou naprosto vyhovující a zážitek z ní umocnil živý doprovod na klávesy.

Bohužel všem představení jako dokonalé nepřišlo. „Bylo to hezké, ale já jak pracuji s postiženými lidmi, tak jsem háklivá na vyjadřování jejich gest. Nemusím to a celý ten kus se mi kvůli tomu zprotivil,“ komentovala hru s posmutnělým výrazem ve tváři Martička, další z návštěvnic představení.

 


 

Kam dál?

Kulturní smršť se tento týden přehnala přes Budějce

sobota, 5. května 2012, 16:39

Také to tolik milujete? Jen tak v tričku, pozdě večer, si to špacírujete domů a jste plni dojmů z dalšího skvělého majálesového...

Prvomájové dovádění zakončila úchvatná fireshow

pátek, 4. května 2012, 21:45

V podvečer prvního máje se odehrála romantika ve stylu španělských přímořských městeček, kde pod širým nebem tančí ženy flamenco...

FOTO: Majálesový průvod rozzářil budějcké ulice a náměstí

pátek, 4. května 2012, 17:32

Gejzír nápadů, barev, smíchu, free pohody a fantazie vytryskl v centru Budějc v pátek v pravé poledne. Od Háječku se ulicemi...

Na Sokoláku létalo frisbee, Piarisťák patřil studentům

pátek, 4. května 2012, 12:36

První máj je lásky čas a každý si ho v úterý 1. května využíval po svém. Budějická Drbna se toulala městem, a co jí padlo do oka,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.