Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bubeníci naplní divadelní sál Metropolu energií rytmů

 
pondělí, 22. října 2012, 12:49

Marimba píše příběh mladých bubeníků - kamarádů, kteří se potkali v hudební zkušebně a kteří chtějí vyzkoušet všechno, do čeho se dá bubnovat paličkami. Vytváří se tak bubenický originál plný krásných melodií a strhujících rytmů.

Na tomto unikátním koncertě, který začne dnes v 19 hodin v divadelním sále DK Metropol, uslyšíte marimbu, vibrafon, bass marimbu, zvony, samozřejmě i bicí soupravu a další bicí nástroje.

„Turné Marimba Live Drums má díky svému osobitému konceptu i profesionální úrovni jedinečné místo nejen v České republice, ale i všude ve světě,“ lákají na dnešní vystoupení organizátoři.

Chcete vidět a slyšet bubeníky Marimba živě? Zúčastněte se soutěže o vstupenky s Budějckou Drbnou! Pravidla jsou snadná. Do dnešní 16. hodiny odpolední pošlete na e-mailovou adresu redakce@budejckadrbna.cz odpověď na následující otázku a počkejte, zda budete vylosováni.

Co znamená slovo Marimba?

A) přezdívka jednoho z bubeníků
B) složenina křestních jmen členů kapely
C) bicí hudební nástroj, na který můžou hrát až čtyři hráči

Z došlých správných odpovědí vylosujeme dva čtenáře, kteří si mezi sebe rozdělní čtyři volné lupeny na pondělní bubenickou show v Metropolu.

Do zprávy nezapomeňte připsat vaše jméno a číslo mobilního telefonu, abychom mohli výherce bezprostředně kontaktovat.

SOUTĚŽ SKONČILA

Marimba je bicí hudební nástroj, na který můžou hrát až čtyři hráči. Správně je tedy možnost C.

Po dvou vstupenkách na dnešní vystoupení získávají čtenáři Budějcké Drbny Anna Dušková a Zdeněk Gloz. Blahopřejeme!

Foto: www.marimba.cz

 


 

Kam dál?

Na říjnové Dámské jízdě vypukla svatební mánie

sobota, 20. října 2012, 14:03

Když už by si jeden myslel, že chuť na vdavky byla zahnána chladným počasím, tak na podzimní Dámské jízdě nám ji opět nahnali.

Do Slavie přijedou Sunflower Caravan a Prago Union

úterý, 16. října 2012, 19:30

Dvě atraktivní kulturní akce přichystal na tento týden budějcký Café Klub Slavie. Ve středu si můžete přijít poslechnout pražskou...

Těšili jste se na povidla? Švestkové trhy byly bez švestek

úterý, 16. října 2012, 08:16

Jeden by si myslel, že když vyrazí na Švestkové trhy, tak si tohoto ovoce užije po všech stránkách. Ale ono ne...

Zdeněk Troška představuje trailer k filmu Babovřesky

pondělí, 15. října 2012, 15:50

Legendární tvorba z venkovského prostředí věhlasného českého filmaře Zdeňka Trošky se vrací. Režisér se rozhodl, že po letech...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.