Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brazilský jazzman přilákal na Piarisťák tisícovku lidí

 
pondělí, 12. srpna 2013, 13:43

V rámci Jihočeského jazzového festivalu, který se v Budějcích odehrál v závěru minulého týdne, vystoupil poprvé v České republice jeden z nejznámějších a nejuznávanějších jihoamerických hudebníků, brazilský kytarista, skladatel a zpěvák Joăo Bosco.

Festival odstartoval v pátek v podvečer na Piaristickém náměstí. Hned první den si mohli příznivci pohodové hudby vychutnat budějckou formaci Bobesh a také hvězdu večera - skupinu Jazzanova s Paulem Randolphem.

„I přes to, že hustě pršelo, přišlo v pátek večer kolem pěti set lidí. Hlavně na vystoupení Jazzanovy déšť přestal, takže koncert proběhl celkem v pohodě,“ sdělil Budějcké Drbně jeden z pořadatelů Jiří Grauer.

V sobotu už zase svítilo sluníčko a bylo příjemné teplo. Piaristické náměstí se tak pomalu plnilo. Při první kapele, domácích Groovin´High, bylo možné si ještě sednout na dřevěné lavice, které tady byly pro diváky přichystány. Při vystoupení Joăo Bosco Quintetu nebylo již na náměstí vůbec k hnutí a fronta na pití nebrala konce.

Nové Robert Balzar Trio, které většina lidí zná jako skupinu, která se podílela na hudbě Dana Bárty, představilo i písně z nového CD. To vyjde v září a bude se jmenovat Discover Who We Are. Podle ochutnávky, která nám na festivale byla naservírována, se máme na co těšit.

Pátkem a sobotou však Jihočeský jazzový festival nekončí. Ti z vás, kteří si chtějí užít další skvělou hudbu, se mohou tuto středu vydat ještě do Třeboně, kde na Masarykově náměstí vystoupí tři další kapely. A vstup bude zcela zdarma!

Jako první si od půl šesté vychutnáte budějcké unOrganized Band, od sedmi pak Take Four Point Five z Rakouska a večer zakončí skupina z Kanady The Souljazz Orchestra.

 


 

Kam dál?

Jazzový festival představí hvězdy světového formátu

pátek, 9. srpna 2013, 07:50

Dva dny v Budějcích na Piaristickém náměstí a jeden podvečer na Masarykově náměstí v Třeboni. Stejně jako vloni jeden z hlavních...

Vtipná komedie zvítězila nad dusnem v divadle

středa, 31. července 2013, 19:19

I divadelníci mívají letní prázdniny nebo opouštějí kamenná divadla a vystupují pod širým nebem. Není se čemu divit, protože...

Létu v Hluboké nad Vltavou vládne hudba

úterý, 30. července 2013, 08:33

Nejen turisté, ale také hudba ovládá v letní sezoně Hlubokou nad Vltavou. Minulou středu byl slavnostním koncertem zahájen...

Kytarové tóny rozezní festival Central Park Slavie

středa, 24. července 2013, 09:28

V těchto dnech pokračuje v prostoru letní scény Kulturního domu Slavie akce s názvem Central Park Slavie. Minulý týden byl první...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.