Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bratři Orffové vystoupí poprvé v Českých Budějovicích

 
čtvrtek, 13. března 2014, 20:02

Krnovští Bratři Orffové zavítají poprvé do Českých Budějovic. Po skoro pětiletém snažení se je dramaturgům Café klubu Slavie podaří dovézt jihočeskému publiku. Dlouho očekávaný koncert kapely ověnčené cenami kritiků začne v pátek kolem deváté večer.

Součástí koncertu, který bude opravdovou lahůdkou pro ucho každého posluchače, je také křest nového alba Šero, které je opravdu povedené. Živé koncerty kapela zahraje v plné sedmičlenné sestavě.

„Jsem rád, že v téhle přetechnizované době pořád dokážeme zahrát i bez různých notebooků a podkladů, vlastníma rukama a nohama,“ říká kapelník Ivan Gajdoš. „Není ale vyloučeno, že v této sestavě s výjimkou několika festivalů zahrajeme vůbec naposled,“ dodává kytarista Lukáš Novotný.

O vítězi třetího ročníku hudební ceny Apollo bylo rozhodnuto naprosto jednoznačně, ale hlavně rychle a bez zbytečných průtahů, přestože dalšími kandidáty na cenu byli například Dan Bárta nebo ústečtí Houpací koně. Porota se shodla během půl hodiny. Při vyhlášení alba roku byla deska Šero od Bratří Orffů vybrána v pražském klubu La Loca bez mrknutí oka.

Album Šero vyšlo 11. listopadu 2013 u Quazi Delict Records a zvukový rukopis Matouše Godíka, jakožto osmého člena kapely, nahrávce dodal nezaměnitelný charakter. Prostředky na vydání CD se Orffům podařilo shromáždit i prostřednictvím portálu Hithit.cz během jednoho týdne a chystá jeho vydání také na vinylu. Jako hosté se na desku zapsali Kittchen a zpěvačka Magdaléna Šalamounová (Photolab).

Předkapela také stojí za to! Pátečními předskokany, které si vybrali sami Bratři Orffové, je skupina Post-hudba, která má na kontě spoustu videoklipů, tak si z jejich tvorbou na YouTube můžete užít vcelku pěkné dopoledne.

Připravte se na uhrančivou atmosféru a osobité pojetí alternative folkrocku, který rozezní českobudějovický Café klub Slavie v pátek 14. března od 21 hodin!

Soutěž o vstupenky

Díky soutěži s Budějckou Drbnou můžete vyhrát pět vstupenek, které si mezi sebe rozdělí pět čtenářů rovným dílem. Každý tedy dostane po jednom lupenu. K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do pátečního poledne následující otázku a pak už jen čekat na slosování.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Bratři Orffové vyhráli na hudebních cenách Apollo kategorii Album roku. Správně je tedy možnost A.

Po jedné vstupence na dnešní koncert vyhráli čtenáři Magdaléna SpurováKateřina TůmováPetr MáškaBarbora Janoušková a Renata Soukupová. Blahopřejeme!

Napsal Otta Kovařík
Chilli Production, s.r.o.

 


 

Kam dál?

FOTO: Kulturní centrum rozjasnily nádherné orchideje

pondělí, 10. března 2014, 09:15

Patnáctý ročník prodejní výstavy orchidejí začal v závěru minulého týdne v budějckém Domu kultury Metropol. Navštívit ji můžete...

V Metropolu začíná několikadenní výstava orchidejí

pátek, 7. března 2014, 16:50

Stovky orchidejí roztodivných tvarů, barev a vůní si budou moci ode dneška až do neděle 16. března prohlédnout návštěvníci...

Sto zvířat to rozjedou v Café klubu Slavie

pátek, 7. března 2014, 14:20

Hned první březnový týden slibuje nezapomenutelný klubový koncert kapely, která to umí pěkně rozjet. Sto zvířat přijíždí na jih...

FOTO: Masopustní průvod dětí prošel Lišovem

pátek, 7. března 2014, 09:38

Letošní masopust vrcholil tento týden v úterý také v Lišově na Budějcku, kde se do průvodu městem zapojily přes dvě stovky dětí z...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.