Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bohemia Jazzfest nepřerušil ani intenzivní déšť

 
neděle, 22. července 2012, 13:52

Předposlední štací proslulého jazzového festivalu se staly v sobotu 21. července České Budějovice. Počasí však bylo k této pohodové akci plné významných světových umělců nemilosrdné a vyhnalo plno z posluchačů promáčené domů.

Další ročník Bohemia Jazzfestu otevřela německá kapela Blue.Break., která v loňském roce vyhrála jazzprix. Náměstí Přemysla Otakara II. zalila příjemná uklidňující hudba, kterou více jak posluchači prožívali sami autoři.

„Jazz mám moc ráda a je super, že existuje tento festival, a to ke všemu zadarmo. Jen mi pro tento hudební žánr nepřijde vhodně zvoleným místem náměstí. Lidé si tady nemají kde sednout, dát si dobrou kávu nebo víno a řádně si všechno vychutnat. Celkovou atmosféru této hudby hodně podtrhuje fakt, kde ji posloucháte. Tlumené světlo, svíčky, teplo, dobré víno a jazz, skvělá kombinace. Náměstí, zima, déšť, křik malých dětí a pivo v kelímku se hodí tak na nějaký rock,“ okomentovala Budějcké Drbně Jana Drdáková celou akci.

Během hraní německých mladíků se nad Budějovicemi stahovala temná mračna. Zafoukal vítr a začalo pršet. Většina lidí se rozprchla před přívalem deště. Jen ti co sebou prozřetelně měli deštníky, zůstali a poslouchali. Za neustálého pršení vystoupil na podium jeden z nejlepších hráčů na piáno Bobo Stenson a po něm trumpetista Dave Douglas a Joe Lovano Quintet, kteří patřili k jedněm z největších hvězd celého festivalu, který probíhal v Praze, Plzni, Olomouci, Brně, Domažlicích, Táboře a poslední štací, kterou taktéž uvede zakladatel Jazzfestu Rudy Linka, budou v neděli 22. července Prachatice.

 


 

Kam dál?

Film o striptérech rozvášnil dámské publikum

úterý, 17. července 2012, 10:38

Prázdninový mejdan něžného pohlaví v multikině CineStar se vydařil na jedničku. Sedmá Dámská jízda nadělila přítomným ženám...

Slavnosti v Holašovicích zakončí pohodový třetí letní týden

pondělí, 16. července 2012, 14:12

Jarmarků není nikdy dost a proto po úspěšném Borůvkobraní na nás tento týden čekají Selské slavnosti Holašovice a to již patnáctý...

S Třemi sestrami na Holkově válel i Tomáš Rosický!

pondělí, 9. července 2012, 21:54

Tisícovka fanoušků si přišla v pátek večer na Letní parket Holkov u Velešína poslechnout skvělý koncert legendární české kapely...

Premiéra muzikálu Casanova byla opravdu světová!

neděle, 8. července 2012, 16:08

Je pátek 6. července 2012. Pod šedivou a vodu slibující oblohou vchází do bran hlubockého zámku muž. Jde krokem unaveným a únava...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.