Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

BLOG: Popcornová apokalypsa. Je to tvoje práce, tak uklízej

 
neděle, 18. ledna 2015, 13:56

Popcorn, šustící sáčky, cola... Málokterý návštěvník kina přichází do sálu s prázdnýma rukama. A vlastně na tom nic špatného není. Zaplatil si za dvě hodinky pohody a nějaká ta dobrota u relaxu chybět přece nesmí.

Že i pouhé křupání v ústech může být pro okolí otravné, bere za své v okamžiku, kdy projekce začíná. Silné ozvučení přehluší i největšího drtiče popcornu široko daleko. Proč tedy tento článek?

Čtvrteční návštěva kina mě utvrdila v jednom - je mi líto uklízeček. A to nejen v kinech, ale celkově. Někteří lidé totiž nejspíš získávají dojem, že když si zaplatili, mohou se proměnit ve zvěř bez zábran.

Takovou popcornovou spoušť jsem už dlouho neviděl. Pod některými sedačkami byly vysypané snad celé kýble. Rozšlapané, roznesené po sálu… A to nemluvím o pohozených kelímcích a různých sáčcích. Jasně, někdo může popcorn vyprsknout smíchy, ale v tomto případě se bohužel o komedii nejednalo.

A teď pozor. Jaký je argument některých návštěvníků? „Uklízečka je od toho snad placená, ne?“

Dobrá, pravda to je. Jen se bojím, co dotyční dělají na veřejných záchodcích, kde je hajzlbába za úklid také placená. :-)

P.S.: Divák vedle mě po sobě uklidil jediný kousíček popcornu, který mu spadl na sedačku. Blízkému okolí v tu chvíli musel přijít jak prvotřídní exot. :-)

Foto: HeatherLion, Wikipedia

 


 

Kam dál?

Méně plesů, střídmější program. Jihočeši šetří

neděle, 18. ledna 2015, 09:40

Plesů na jihu Čech v posledních letech mírně ubylo. Někteří organizátoři v době ekonomické krize šetřili. Vstupné se ale...

Romantická Dámská jízda voněla růžemi

sobota, 17. ledna 2015, 13:05

Multikino CineStar zvolilo pro první Dámskou jízdu v novém roce příjemný romantický film S láskou, Rosie. Nejenom romantický...

96 hodin 3: Liam Neeson tentokrát v roli uprchlíka

pátek, 16. ledna 2015, 14:50

Taken 3 to měl již od začátku těžké. Internetové diskuze se hemžily názory, že už série nemá co říct, fanoušci ostře kritizovali...

To musíte vidět! Výstava představí katastrofy lidského těla

čtvrtek, 15. ledna 2015, 07:05

Po třinácti letech velmi úspěšného turné v Holandsku a Německu se do Čech vrátila výstava voskových figurín s názvem Katastrofy...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.