Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Během úplňku se dozvíte zajímavosti o budějckých ulicích

 
čtvrtek, 7. srpna 2014, 12:02

Také v srpnu pokračuje Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích ve spolupráci s Pohádkovým královstvím v oblíbených vycházkách za letních úplňků. V nadcházejících dnech jsou v plánu rovnou dvě - respektive jedna, druhá je po úplňku.

V neděli 10. srpna se můžete s Danielem Kovářem, ředitelem Státního okresního archivu České Budějovice, vydat po stopách budějckých ulic. Dozvíte se zajímavosti o stávajících ulicích, ale i těch zaniklých či plánovaných, avšak nikdy nerealizovaných.

Pokud vás láká spíše tajemno, určitě vás zaujme „poúplňková“ vycházka, která se uskuteční o dva dny později. S Hynkem Klimkem totiž můžete v úterý vyrazit za strašidly a tajemnými bytostmi Českých Budějovic.

Poznávání památek za letních úplňků bude pokračovat také v září, kdy je na programu Zábava, kultura a sport v Českých Budějovicích za 1. republiky. V úterý 9. září vás městem tentokrát provede Leoš Nikrmajer, historik Jihočeského muzea.

Sraz je vždy před historickou budovou Jihočeského muzea. Procházky začínají ve 20.30 hodin a vstupné činí 60 korun.

Vycházky za letních úplňků se konají také na tvrzi Žumberk u Nových Hradů, a to 10. srpna či 9. září.

Soutěž o vstupenky

Tři čtenáři, kteří do pátečního poledne správně odpoví na otázku prostřednictvím formuláře a následně budou vylosováni, získají po dvou vstupenkách na jakoukoliv ze zmíněných vycházek. Lístky do soutěže věnovalo Jihočeské muzeum.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Jihočeské muzeum bylo založeno v roce 1877. Správně je tedy možnost B.

Dva volné vstupy na jednu z letních procházek ze úplňku vyhráli čtenáři Andrej Hrešan, Dana Heinclová a Michal Kubát. Blahopřejeme!

 


 

Kam dál?

FOTO: Krásné modelky se proměnily v malířské plátno

čtvrtek, 7. srpna 2014, 11:14

Závěr uplynulého týdne patřil ve Frymburku bodypaintingu. Součástí programu multižánrového festivalu byla dvoudenní soutěž na...

Čtvrtek a pátek budou u Slavie plné energických rytmů

čtvrtek, 7. srpna 2014, 01:23

Festival Central Park Slavie po volném týdnu pokračuje pěkně od podlahy. Těšte se například na dnešní rock'n'rollovou a bluesovou...

Na kanále řádili kromě olympionika Ježka i muzikanti

středa, 6. srpna 2014, 16:18

Sedmý ročník vodáckého festivalu Wave 2014, který se konal minulý týden ve vodáckém areálu Lídy Polesné, přivezl do Českých...

Přijďte si zazpívat na letní scénu u Slavie se Šlágr TV

středa, 6. srpna 2014, 12:58

Příznivců české lidové hudby a dechovky je spousta nejen z řad dříve narozených. Organizátoři multižánrového festivalu Central...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.