Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bambiriáda v Českých Budějovicích ukáže dětem možnosti, jak trávit volný čas

 
úterý, 17. května 2011, 13:07

Letošní 13. ročník celorepublikové akce Bambiriáda začne v Českých Budějovicích 27. května a potrvá tři dny. Cílem je představit veřejnosti aktivity různých sdružení dětí a mládeže a středisek volného času, řekl v úterý novinářům Vladimír Kubát, předseda krajské rady dětí a mládeže.

 

Motto letošního ročníku Bambiriády je Máme se o co podělit. "Heslo koresponduje s poselstvím Evropského roku dobrovolnictví, jehož oficiální akcí v oblasti práce s mládeží se Bambiriáda stala," přiblížil Kubát.

"V oddílech, klubech, kmenech, družinách se nescházíme pouze kvůli hraní her, i ty jsou nakonec přeci jen prostředkem. Scházíme se proto, abychom se vzájemně rozvíjeli v dovednostech, znalostech a schopnostech. Starší učí mladší, stejně jako mladší učí starší trpělivosti, ohleduplnosti, odpovědnosti. Snažíme se vytvářet zajímavé prostředí a pozitivně formovat mladé lidi," říká předseda České rady dětí a mládeže (ČRDM) Aleš Sedláček.

Bambiriáda tak bude jakýmsi obřím a živoucím informačním centrem, v němž účastníci akce získají informace například o tom, kde a jaký oddíl sídlí a za jakých podmínek je možné se stát členem. V Českých Budějovicích se akce koná pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly (ČSSD) a primátora Statutárního města České Budějovice Juraje Thomy (HOPB).

Návštěva Dne otevřených dveří přiblíží činnosti jednotlivých sdružení a nabídne řadu možností, jak mohou děti efektivně a příjemně strávit svůj volný čas.

"Centrum Bambiriády bude v areálu sportovní haly od 27. do 29. května. Bude zde připravené pódium pro kulturní vystoupení, které bude tvořit přirozené centrum dění. Okolo pódia budou expozice jednotlivých sdružení," doplnil Kubát.

Na pódiová vystoupení je přihlášeno 867 účinkujících s 86 programy z 30 sdružení či souborů, v infocentru mohou děti a rodiče získat potřebné informace o sdruženích, letáčky a propagační materiály," vysvětlil Kubát.
Letošní ročník opět doprovodí Malá energetická akademie E.ON. Soutěž je určená pro děti a mládež Jihočeského kraje, kraje Vysočina a Jihomoravského kraje.

Prostřednictvím interaktivní mapy projektu Kam chodit na www.kamchodit.cz se rodiče a jejich děti dozvědí, kde v okolí jejich bydliště lze trávit volný čas.

V Médiastanu, který bude na Bambiriádě provozovat sdružení M-tes, bude možné vidět záběry z minulé i současné Bambiriády, loňské i aktuální fotografie, prezentace dětských organizací, Evropského roku dobrovolnictví a prezentaci projektu ČRDM Kecejme do toho.

Autor: Dobrin Stojcev

 


 

Kam dál?

Padělky v členských příspěvcích - případ objasněn

úterý, 17. května 2011, 12:27

Dokonce i do členských příspěvků jedné z politických stran se koncem dubna letošního roku dostali v Českých Budějovicích padělané...

Pozor na nálezy výbušnin- některé mohou být i plně funkční.

pondělí, 16. května 2011, 15:56

Na lince 158 přijal uplynulý pátek, krátce po sedmé hodině ranní, operační důstojník oznámení o nálezu munice. Munici nalezl...

V insolvenčním řízení je potravinářská firma Frutana, chce...

pondělí, 16. května 2011, 13:22

Krajský soud v Českých Budějovicích poslal v pondělí do insolvenčního řízení potravinářskou firmu Frutana, společnost podala...

Zloděj odcizil na jihu Čech šest borovic, užitek mu však nepřinesou

neděle, 15. května 2011, 13:44

Neobvyklý případ krádeže šesti stromů borovice s označením Blatka - roubovanec, které neznámý pachatel odcizil ze semenného sadu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.