Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Baletní představení překvapilo nakupující návštěvníky

 
pondělí, 22. září 2014, 09:36

O tom, že si při baletu otevřete pytlík s brambůrky, jste si až donedávna mohli nechat jenom zdát. Nepředstavitelné se stalo skutečností minulý čtvrtek v IGY Centru, kde se představil baletní ansámbl Jihočeského divadla dvěma krátkými ukázkami v podání mezinárodních tanečníků.

Chvíli před vystoupením se baletky a tanečníci baletu rozběhli po pasáži nákupního centra a lákali nic netušící návštěvníky na ukázky dvou představení.

„Přišla jsem se původně podívat po nějakých podzimních kozačkách, ale v přízemí mě zaujal hlouček bavících se cizinců, tak jsem se šla podívat, co se děje. Balet mám ráda, tak jsem se s chutí podívala na představení, které se mi moc líbilo. Jen to bylo moc krátké, asi budu muset vyrazit do divadla,“ řekla Jana Šimáková.

Tanečníci předvedli ukázku z představení Kauza Kafka, ve které se představil tanečník baletu Viktor Svidró, který byl za roli Kafky nominován na Cenu Thálie, dále pak španělská baletka Cristina Porres Mormeneo a budějcká tanečnice Barbora Coufalová.

Druhá ukázka byla z choreografie Odd Couples - Rozladěné, kde bylo možné vidět v plném nasazení držitele celostátní Ceny Thálie Zdeňka Mládka spolu s dalšími pěti tanečníky.

 


 

Kam dál?

Chystáte se zítra na náměstí? Auto nechte doma!

neděle, 21. září 2014, 18:50

Den bez aut, jež je vyhlášen na 22. září, což je zítra, se dotkne dopravy také v Českých Budějovicích, respektive náměstí...

RECENZE: Milan Schelinger oživil staré hardrockové pecky

neděle, 21. září 2014, 16:16

Je to již více než třicet let, co zemřel hudební symbol své doby a jeden z nejrespektovanější zpěváků tuzemské rockové scény -...

Že je věda nuda? Budějčáci vědí, že není

neděle, 21. září 2014, 14:37

Budějčáci prožili Sobotu s vědou. V rámci výstavy s názvem Věda pro společnost... poznávat má smysl si mohli na náměstí Přemysla...

Den v Budvaru nabídl smršť strhujících koncertů

neděle, 21. září 2014, 11:35

Přehlídka legend. Těmito slovy by se dal shrnout Den v Budvaru, který se uskutečnil v sobotu 20. září a opět přitáhl davy lidí....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.