Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Autoři začínají přihlašovat filmy na Černou věž

 
pondělí, 16. června 2014, 09:10

Pokud máte v šuplíku schovaný vlastní malý film natočený ať už na kameru, fotoaparát nebo mobilní telefon, následující dva měsíce ho můžete přihlásit na Festival amatérských a studentských filmů Černá věž.

Autoři mají na výběr ze sedmi kategorií, z nichž jedna je určena i pro amatérskou tvorbu dětí do patnácti let. Do Českých Budějovic letos již počtvrté zamíří desítky filmů od filmových nadšenců z celé České republiky.

Přihlašovací formulář je otevřen od 15. června a je k nalezení na webu festivalu. Již tradičně jsou pro filmaře-nadšence přichystané kategorie Malý film, Velký film, Studentský film, Animovaný film, Dokument a Téma ročníku.

Tématem letošního ročníku je Planeta zítřka. Do této kategorie se mohou hlásit filmy nebo dokumenty, jejichž náměty se zabývají budoucností naší planety. „Může se jednat o budoucnost z pohledu ekologie, udržitelného rozvoje, obnovitelných zdrojů energie, plýtvání se zdroji, třídění odpadů, nástupu nové technologie, způsobu života, přírodní katastrofy nebo sci-fi scénářů,“ přiblížila kategorii Adéla Kutheilová, která má v realizačním týmu na starosti péči o přihlášené autory.

Novinkou je soutěžní kategorie Dětská tvorba, která byla otevřena speciálně pro amatérskou tvorbu dětí do patnácti let věku. „Chceme podporovat všechny děti, které tráví svůj volný čas kreativním způsobem. A film je jedním z nejzajímavějších prostředků, jak vyjádřit své myšlenky a představy. Rozhodli jsme se proto letos otevřít kategorii zaměřenou právě na filmy vytvořené dětmi. Zapojit se mohou jak mladí návštěvníci zájmových kroužků zabývajících se filmem, tak i úplní amatéři, kteří točí jenom pro radost,“ říká Milan Pleva, ředitel Festivalu Černá věž.

Čtvrtý ročník nabídne na konci listopadu kromě tradičních promítacích pásem i workshopy, diskuze, venkovní promítání a závěrečný Galakoncert filmové hudby v podání Jihočeského univerzitního orchestru, při kterém budou vyhlášeni vítězové jednotlivých kategorií. Bohatý program bude možné uskutečnit díky podpoře statutárního města České Budějovice a Ministerstva kultury.

„V současné chvíli hledáme ještě partnery z oblasti tiskařských služeb a projekční techniky, kteří by byli ochotni festival podpořit a pomoci nám ho posunout zase o úroveň výše,“ doplnil Igor Gáll, vedoucí produkce.

Napsala Michaela Matějková
Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Pole dance není striptýz, ukazuje studentský dokument

čtvrtek, 12. června 2014, 18:12

Pár kliknutí myší na internetu Lucii Šimkové změnilo život. Souhra náhod ji přivedla k pole dance, náročnému sportu, který...

Filmová novinka o monacké kněžně Grace dámy dojala

čtvrtek, 12. června 2014, 16:48

Přestože venku padaly teplotní rekordy, do příjemně klimatizovaného multikina CineStar dorazilo ve středu večer na Dámskou jízdu...

FOTO: Velká hračka kropí na náměstí kolemjdoucí

čtvrtek, 12. června 2014, 15:07

Barevná ryba na žulových kolečkách, akvabely nad hladinou Malše a další monumentální sochy a objekty zdobí budějcká náměstí,...

Podzim si budějčtí folkaři užijí na Malé scéně naplno

středa, 11. června 2014, 12:25

Fanoušci folkové či bluegrassové muziky by měli zbystřit! Na podzim se na Malé scéně DK Metropol uskuteční cyklus folkových...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.