Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Artfest podpoří hendikepovanou výtvarnici Barču Sedláčkovou

 
středa, 26. listopadu 2014, 08:23

Více než stovka umělců bude prezentovat svá díla na druhém ročníku veletrhu výtvarného umění Artfest, který se uskuteční o nadcházejícím adventním víkendu na výstavišti. Vstup je dobrovolný a výtěžek půjde na podporu nadané hendikepované budějcké výtvarnice Barbory Sedláčkové.

Výstava se uskuteční pod patronací Ivy Hüttnerové a umělci z Čech, Slovenska, Německa, Rakouska, Nizozemska, Švýcarska, Francie, Itálie, Maďarska a Ukrajiny tam návštěvníkům nabídnou pestrou přehlídku obrazů, fotografií a dalších uměleckých děl.

„Představí se třeba Ihor Byčkivskyj, ukrajinský malíř žijící v Praze, nebo třeba plzeňský Petr Šrédl se svými kresbami, rakouský umělec Philipp Heckmann nebo sklářský výtvarník Ladislav Oliva s manželkou Marií zastupující rodinnou sklářskou dílnu,“ vybral z dlouhého seznamu jmen hlavní organizátor a kurátor výstavy Josef Balek. „Zajímavá bude expozice nejmladší účastnice Artfestu, dvanáctileté talentované Barči Sedláčkové.“

Dvanáctileté Barboře tělo ochablo kvůli neuropatii po prodělané mononukleóze a planých neštovicích natolik, že je schopná jen velice omezeného pohybu, je upoutaná na invalidní vozík a téměř zcela závislá na pomoci druhých. Místo zoufání bere štětec, fix nebo pastelku do úst a představuje svému okolí vlastní výtvarný styl, kterému říká pusopis.

„Každá čárka či puntík na mém obraze vzniká tak, že se musím k obrázku sklonit. Občas mě z toho bolí za krkem, ale už jsem si na to zvykla a nevadí mi to. Malování mám ráda a vybrala jsem si ho právě proto, že to můžu a dovedu dělat,“ uvádí Barunka Sedláčková na svých internetových stránkách.

Talentovaná dívka se zajímá o umění, hlavně o různé techniky malování a design, protože by se jednou chtěla stát bytovou architektkou.

Novinkou druhého ročníku Artfestu, jenž začíná v sobotu 29. listopadu v 10:00 v pavilonu Z, bude letos jako součást doprovodného programu festival studentských filmů.

Zdroj: ČTK
Foto: www.pusopis.cz

 


 

Kam dál?

Na adventu jihočeská města nešetří, dotují ho statisíci korun

neděle, 23. listopadu 2014, 16:16

Na adventních programech jihočeská města a obce nešetří, velká je dotují statisíci korunami stejně jako loni. Vedle tradičních...

Asonance přiveze do Budějc nové skladby

sobota, 22. listopadu 2014, 12:54

Jsou na scéně takřka 40 let, ale energie a chuť do hraní jim v žádném případě nechybí. Folková kapela Asonance je stálice, která...

Městem o víkendu prostoupí atmosféra orientu

pátek, 21. listopadu 2014, 16:39

Indická kuchyně, rukodělný bazar, orientální kultura a hlavně tanec. Právě tomu bude v Českých Budějovicích věnován poslední...

Advent v Českém Krumlově nabídne přes 40 akcí

pátek, 21. listopadu 2014, 09:04

Dominantní dvanáct metrů vysoký vánoční smrk, Mikulášská nadílka, Medvědí i Psí Vánoce, oslava konce roku, adventní trhy, příchod...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.