Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Adventní trhy skončily, náměstí vypadá jako staveniště

 
středa, 28. prosince 2011, 11:28

Budějcké Adventní trhy právě zažívají definitivní úklid. Šest kamionů bude v následujících dnech odvážet veškerý inventář vánočního adventu, tedy elektriku, stánky, ozdoby, koše a další. Přichází čas na hodnocení a uzavření ze strany spolupořadatelské společnosti RK Invest.

Společná jednání a hodnocení ve vzájemné součinnosti s městem České Budějovice jsou teprve před námi. Zatím tedy jen telegraficky. Nejúspěšnější punč na náměstí (podle našeho mínění) byl Francouzský punč, prodávaný naproti pódiu. Návštěvníci trhů byli nadšeni také z Valašského punče.

Zájem o trh neklesal ani v termínu od 24. do 26. prosince. V omezeném provozu zůstalo otevřeno pět stánků s vínem, svařákem a gastronomií. Máme za sebou asi 80 hodin kulturního programu, který potěšil široké spektrum diváků Adventních trhů.

Počet pracovníků zajišťující akci byl dostačující. Elektrikářská společnost, firma zajišťující montáž a demontáž prodejních zařízení, dále kamionová přeprava, ochranka, správce, pořadatelská agentura, agentura zajišťující hladký průběh kulturního programu a další.

Spolupráce se zástupci města byla z naší strany výborná, snažili jsme se na všem potřebném se domluvit a výtky ze strany města ihned řešit k oboustranné spokojenosti. Pokud nenastanou komplikace, například nepříznivé povětrnostní podmínky, chtěli bychom městu předat náměstí zpět ve čtvrtek 29. prosince.

Vzhledem k pozdnímu vyhlášení výběrového řízení a následnému podpisu smlouvy došlo k tomu, že spousta prodejců z našeho adresáře měla již zarezervované jiné aktivity, a tak nám odmítli spolupráci. Zdálo se tedy, že je kapacitně více občerstvení, ač jsme neporušili smlouvu – třetina gastra a třetina punčů.

Snažili jsme se vybírat prodejce hlavně z Budějovic, kteří nás kontaktovali, doplňovali je obchodníci z našeho adresáře. Pro příští rok by sortiment na Vánočních trzích mohl být rozmanitější, a to z toho důvodu, že na přípravu akce už bude dostatek času.

Napsal David Kovařík, tiskový mluvčí RK Invest

 


 

Kam dál?

V domě U Beránka vznikaly výrobky z ovčí vlny

pátek, 23. prosince 2011, 13:46

Vánoční atmosféra dýchala během každého adventního víkendu z budějckého domu U Beránka. O poslední sobotě před Štědrým dnem si...

Program kina se nezmění, filmy ale budou bez reklam

čtvrtek, 22. prosince 2011, 08:45

Multikino CineStar v Českých Budějovicích se také připojí ke státnímu smutku, a to pátek 23. prosince. Tento den nebude změněna...

Arpida získala díky andělské aukci přes půl milionu

čtvrtek, 15. prosince 2011, 07:42

V pondělí 12. prosince se od 18 hodin v budějckém Metropolu setkali všichni lidé dobré vůle, tak jak tomu při adventu má být....

Prostory Slavie zase ožily kulturním děním

středa, 14. prosince 2011, 09:28

Jak to na konci roku bývá, kalendář se plní různými kulturními a sportovními akcemi. Jedna taková se konala v pondělí večer, když...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.