Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Adventní trh na Hluboké dýchal Vánocemi

 
pondělí, 3. prosince 2012, 21:01

Advent dorazil nejen do Budějc, ale i do okolních obcí a městeček. Jedním z nich byla i Hluboká nad Vltavou, kde se, jako již tradičně každý rok, konal v neděli 2. prosince adventní trh v Knížecím dvoře.

Na trhu byly i letos především stánky s občerstvením, kde si návštěvníci mohli dát punč a sladké i slané dobroty. Zastoupena byla také lidová řemesla, například košíkářství, svíčky z včelího vosku, dřevěné hračky, ručně malovaný textil, nechyběly ani adventní svícny a věnce.

Prohlížení zboží ve stáncích zpříjemňoval živý hudební doprovod, hrající vánoční koledy. Uprostřed nádvoří se návštěvníci spokojeně hřáli u ´středověkého´ ohně, udržovaného Sborem dobrovolných hasičů Hluboká nad Vltavou. Hlavně děti se zájmem nakukovaly do kádí s živými kapry a všichni oceňovali příjemně ´staročeskou´ atmosféru trhů.

„Zachování tradičních adventních prvků a také určitou stylovost toho, co trh nabízí, považuji dlouhodobě za jeden z hlavních motivů a důvodů, proč trh pořádám. Komerční výrobky na našem trhu lidé nenajdou, ale věřím, že o to víc si užijí pohodovou atmosféru, kterou vyvolává i historický vzhled starého dvora, který býval ´úřednickým´ nebo správcovským domem rodu Schwarzenbergů a svůj historický styl si naštěstí zachoval,“ uvedl pro Budějckou Drbnu Petr Píša, provozovatel Kulturního centra a kina Panorama a také organizátor hudebního festivalu Hudební léto Hluboká.

„Na trhu mají místo a možnost prodávat nejen drobní řemeslníci a obchodníci, ale také hlubocké spolky, například hlubočtí hasiči, pěvecký sbor Záviš, své výrobky prezentují děti a učitelky z mateřské a základní školy, letos poprvé se zde svým stánkem představil i hlubocký Rotary Club,“ doplnil informace Petr Píša.

Zpestřením adventních trhů mohla být také návštěva prodejní výstavy Vánoční inspirace v Galerii Knížecí dvůr. Krátce po 16. hodině ožilo prostranství mezi Knížecím dvorem a hotelem Záviš veselým řáděním čertů, kteří se pak v rozverném čertovském průvodu, následováni dětmi a jejich rodiči, vydali na cestu k ZOO Ohrada.

Tam na nádvoří loveckého zámku čekal na děti zajímavý program plný andělů, čertů, pohádek, překvapení a samozřejmě nechyběl ani příchod Mikuláše, který děti obdaroval sladkostmi. Děti si tak užily předpremiéru ´opravdového´ čertovsko-Mikulášského dne, který na ně čeká už velmi brzy.

 


 

Kam dál?

Strom na náměstí září. Spousta lidí ale rozsvícení nestihla

pondělí, 3. prosince 2012, 11:17

A je to tady! Konečně se Budějčáci dočkali. První dny Budějovického adventu 2012 mají za sebou. V sobotu 1. prosince byl na...

Narozeninová oslava Mňágy se vydařila na jedničku

pondělí, 3. prosince 2012, 09:27

Kapela Mňága a Žďorp dorazila do Budějc s albem Dáreček. Oslavit pětadvacáté narozeniny s úspěšnými muzikanty přišlo do...

Ne všichni prodejci nabízeli na trzích vánoční zboží

neděle, 2. prosince 2012, 16:48

Patnáctý ročník Adventních trhů na budějckém Výstavišti přinesl nejenom spoustu tipů na dárky pod stromeček, ale i prodejní...

Pod Černou věží se rozdávaly filmové ceny

čtvrtek, 29. listopadu 2012, 11:43

Druhého ročníku Festivalu amatérských a studentských filmů Černá věž se letos zúčastnilo 66 filmů, devatenáct z nich bylo...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.