Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

A je tu po roce výstava ovoce

 
sobota, 15. října 2011, 16:38

Jako každý rok, i letos se koná regionální výstava ovoce, kterou tradičně pořádá Střední odborná škola veterinární, mechanizační a zahradnická a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky České Budějovice (prostě „zemědělka“). Už 12. ročník výstavy začal v pátek 14. října a potrvá do 18.října 2011.

Na výstavě  představují pěstitelé plody své celoroční práce. Návštěvníci uvidí nejkrásnější jablka, hrušky, švestky, ale i ořechy a další ovoce mnoha odrůd z produkce nejen jihočeských ovocnářů.Velmi cennou součástí výstavy je expozice starých odrůd jablek, které byly v Čechách pěstovány v uplynulých desetiletích – například odrůdu Čistecké, Matčino nebo Coxova reneta. Přímo v prostoru výstavy jsou návštěvníkům k dispozici odborníci v oboru ovocné pomologi, kteří pomohou zájemcům určit donesená jablka a hrušky.

Kromě ovoce je na výstavě také expozice včelařství, ukázky včelařských pomůcek a samozřejmě nabídka medu. Své aranžerské a floristické znalosti a dovednosti, získané pečlivým studiem a pilnou praxí :-)  představují studenti zahradnického oboru, kteří na výstavu připravili dekorativní výzdobu a vkusné květinové aranže. A schopnosti hudební, pěvecké i dramatické předvedli studenti v úvodní slavnostní zahajovací části výstavy, pro kterou měli připravený zajímavý program. Ve 11.30.hodin při  slavnostní imatrikulaci studentů prvních ročníků uvedli „prváky“ do školního a studentského života  zkušení mazáci – studenti 4. ročníků.
Výstava svou tradicí, rozsahem i významem přesahuje regionální rozměr a její součástí je v posledních letech i účast ovocnářů ze zahraničí, zejména z Rakouska a Německa, v rámci partnerské spolupráce. Na programu výstavy jsou i odborné semináře a setkání zástupců ovocnářských a pěstitelských spolků, zahrádkářů, zástupců Agrární komory a JČU a představitelů regionálního politického života.

     Nejen výstavou pátek 14. října „zemědělka“ žila. Ve škole  současně probíhal také  Den otevřených dveří. Dveře se otevřely dokořán všem zájemcům o studium, rodičům, absolventům a široké veřejnosti. Všichni měli možnost  shlédnout celý areál školy a seznámit se s výukou na jednotlivých oborech – veterinářství, zahradnictví, zemědělská mechanizace a služby
výpočetní technika a služby a dopravní a servisní služby. Seznámení ovšem nenabídlo pouze obvyklou prohlídku učeben a prostor pro praxi, laboratoří, dílen a skleníků nebo nahlédnutí do učebnic, ale představilo jednotlivé obory atraktivními ukázkami:  agility psů, jízdy traktorem a kombajnem, jízda na koni, ochutnávka medu, soutěže v nejrůznějších dovednostech, jízdy zručnosti na motokárách a další. Velký zájem byl o ustájená zvířata, o která se starají studenti v rámci veterinární praxe. Celý areál školy byl vyzdoben zajímavými  přírodními podzimními aranžmá od studentů zahradnictví.

Hlavně pátek 14. října tedy byl v „zemědělce“ pěkně živý a nepochybně si ho užili jak studenti a profesoři, tak návštěvníci.
      
Autor: Piškotová, externí drbna Budějcký Drbny

 


 

Kam dál?

Budějcké zastupitelstvo schválilo dotaci kinu Kotva!

pátek, 14. října 2011, 10:13

Nejen znalci a milovníci filmového umění jistě uvítají zprávu, že zastupitelstvo Města České Budějovice na svém jednání 13. října...

Dívky z jihu Čech mohou přijít na casting soutěže Česká Miss

pátek, 14. října 2011, 08:53

Casting na další ročník soutěže krásy Česká Miss se uskuteční na jihu Čech v neděli 16. října v Českých Budějovicích. Hlásit se...

Počasí pod psa, výstava pro psa

čtvrtek, 13. října 2011, 11:18

Malí i velcí, chlupatí i nahatí, služební, lovečtí, společenští.... prostě psi nejrůznějších plemen předvedli o víkendu svou...

Je to blízko – megaturné Michala Davida premiérově začne v Budějcích

středa, 12. října 2011, 08:34

Nenapovídej, jak chovat se mám, protože já chci žít nonstop a pár přátel mít, co uměj za to vzít a když budem pít colu u jednoho...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.