Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Minulý rok podpořili Budějčáci kambodžskou školu třiceti tisíci korunami. Kolik se vybere letos?

 
čtvrtek, 12. listopadu 2015, 16:42

Třetí ročník každoročního podzimního benefičního koncertu na podporu kambodžské vesnice Bantayrersey se letos uskuteční v prostorách divadelní kavárny Kuloár. Bez nároku na honorář vystoupí kapely The Greens a Strongcoffee.

Minulý rok se akce odehrávala v Café Klubu Slavie. Na stavbu školy v Kambodži se vybralo třicet tisíc korun. Škola v této době, díky občanskému sdružení Hvězdice, za kterým je Budějčanda Veronika Pospíšilová a její rodina, stojí. Postavena byla také díky příspěvkům od lidí, které Veronika svým upřímným zaujetím oslovila.

ČTĚTE TAKÉ: Díky Veronice Pospíšilové postavili v Kambodži školu

Letošní ročník proběhne v trochu intimnějších podmínkách, a to v divadelní kavárně Kuloár, kde od 19 hodin vystoupí akusticky kapely The Greens a Strongcoffee. Večírku na podporu školy v Kambodži se samozřejmě zúčastní Veronika Pospíšilová, která o této exotické zemi nejenom povypráví, ale bude i připravena odpovídat na vaše dotazy. „Osmnáctého listopadu odjíždím do Kambodži zahájit druhý rok školy. Škola už je postavená, ale neustále je potřeba dalších financí. Je nutné zavést do budovy elektřinu, aby bylo možné zapojit větráky, protože v klimatických podmínkách není možné v místnosti vydržet. Také potřebujeme získat nějaké peníze na podporu jednotlivých rodin, aby vůbec mohly děti školu navštěvovat,“ vysvětlila zkráceně Veronika Pospíšilová.

Ti z Vás, kteří nebudou moci dorazit na charitativní večer, se o pokračování celého projektu i o tom, jak probíhala stavba školy, dozvědí v připravovaném rozhovoru na Budějcké Drbně do konce tohoto týdne.

 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Zoči Voči, Prague Conspiracy a Criminal Colection vyráží v...

čtvrtek, 12. listopadu 2015, 14:14

V listopadu a prosinci proletí tour, v rámci kterého se na jednom pódiu potkají kapely Zoči Voči, Prague Conspiracy a Criminal...

V pátek 20. listopadu vyvrcholí oslavy 750 let města České Budějovice

středa, 11. listopadu 2015, 15:10

Téměř celoroční oslavy kulatého výročí města vyvrcholí příští pátek, tedy 20. listopadu, na náměstí Přemysla Otakara II. Oslavy...

Projekt Archa naděje připomene tragický příběh Židů prchajících z Čech

středa, 11. listopadu 2015, 13:02

Jihočeské divadlo chystá multižánrový projekt Archa Naděje, jehož program se rozběhne koncem listopadu a jeho součástí bude i...

Poutník Ladislav Zibura dnes pokřtí svou první knihu

středa, 11. listopadu 2015, 09:48

Budějovičák Ladislav Zibura, který se už od 18 let vydává na pěší poutě, nyní zúročil své zkušenosti v knize 40 dní pěšky do...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.