Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V pátek 20. listopadu vyvrcholí oslavy 750 let města České Budějovice

 
středa, 11. listopadu 2015, 15:10

Téměř celoroční oslavy kulatého výročí města vyvrcholí příští pátek, tedy 20. listopadu, na náměstí Přemysla Otakara II. Oslavy začaly v březnu letošního roku a obyvatelé jihočeské metropole měli možnost užívat i různých kulturních a sportovních akcí i v následujících jarních a letních měsících.

„Opět oživíme budovu radnice, kašnu nebo Černou věž. Lidé se budou moci opět těšit na velkoplošnou projekci na budově radnice. Vše zakončí velký ohňostroj,“ poodhalila program Lenka Střítecká z agentury Art4Promotion, která má celou akci na starost. Velkoplošná projekce přinese příběh města a část celého programu bude věnován také Panně Marii Budějovické, která je patronkou Českých Budějovic již více jak 500 let. I kvůli jejímu svátku je zvoleno právě datum 20. listopadu.

Naplánovány tentokrát nejsou žádné koncerty a to zejména kvůli nepředvídatelnému počasí. Program by měl odstartovat v 19 hodin a trvat by měl 45 minut.

Nejen závěrečnou show bude celý program vrcholit. Primátor Jiří Svoboda také prozradil, že v pátek 13. listopadu bude do Českých Budějovic přivezena Svatováclavská koruna, kterou si budou moci lidé prohlédnout na radnici po dobu pěti dní. Od 21. listopadu bude k vidění také originál obrazu Panny Marie Budějovické, který bude tři dny vystaven ve Studniční kapli křížové chodby Dominikánského kláštera.

Celoroční oslavy, dle slov primátora, nevyšly na více jak dva miliony korun. Závěrečné oslavy vyjdou na 400 tisíc.

Napsal Aleš Skok
 


 

Kam dál?

Projekt Archa naděje připomene tragický příběh Židů prchajících z Čech

středa, 11. listopadu 2015, 13:02

Jihočeské divadlo chystá multižánrový projekt Archa Naděje, jehož program se rozběhne koncem listopadu a jeho součástí bude i...

Poutník Ladislav Zibura dnes pokřtí svou první knihu

středa, 11. listopadu 2015, 09:48

Budějovičák Ladislav Zibura, který se už od 18 let vydává na pěší poutě, nyní zúročil své zkušenosti v knize 40 dní pěšky do...

Ansámbl Jihočeského divadla představí divadelní kavárna Kuloár

úterý, 10. listopadu 2015, 19:00

Při bloumání městem objevila Budějcká Drbna zajímavé prostory k posezení i pobavení. Zákulisí divadla odkrývá svými pořady...

KULTURNÍ TIPY: Nejenom svatomartinská husa provoní Budějovice....

úterý, 10. listopadu 2015, 13:02

Tento týden se stanou kulturní akce noční můrou. Nedá vám spát, jak stihnout pestrou kulturní nabídku, aniž byste se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.