Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Poutník Ladislav Zibura dnes pokřtí svou první knihu

 
středa, 11. listopadu 2015, 09:48

Budějovičák Ladislav Zibura, který se už od 18 let vydává na pěší poutě, nyní zúročil své zkušenosti v knize 40 dní pěšky do Jeruzaléma. Pokřtí ji dnes ve velkém sálu KD Slavie – návštěvníci se kromě křtu mohou těšit také na groteskní projekci fotografií z cesty do Jeruzaléma, živého klavíristu, hosty a afterparty v Café klubu Slavie.

Večer zahájí Michal Kubala – poutníkův kamarád, který s ním před třemi roky vyrazil pěšky do Jeruzaléma, a prozradí, jak náročné je to chodit se Ziburou. Zibura pak doprovázený živým klavíristou vystoupí s devadesátiminutovou stand-up projekcí o své cestě do Jeruzaléma, kterou v celé republice navštívilo už přes 10 000 lidí. O křest knihy se postará – jak už to k mladému dobrodruhovi patří – jeho máma. Večer pak zakončí autogramiáda a afterparty s country/oldies DJ v Café klubu Slavie.

Knihu vydává nakladatelství Albatros a zároveň vychází také jako e-book a audiokniha. Lístky za 120/90 korun jsou v předprodeji na CBsystemu, kompletní informace o programu večera můžete nalézt na facebookové události akce.

Ladislav Zibura

Ladislav Zibura se narodil 15. června 1992 v Českých Budějovicích. V 16 letech s přáteli začal pořádat festival Budějovický Majáles, ze kterého se jim podařilo vybudovat jednu z největších neziskových akcí v České republice. Na svou první pouť Zibura vyrazil v roce 2011, krátce po maturitě. 900 kilometrů dlouhá cesta do Santiago de Compostela ho nadchla a rozhodl se v poutnictví pokračovat.

Ve stejném roce mladý dobrodruh nastoupil na studium právnické fakulty a mediálních studií na Karlově univerzitě. Po prvním semestru se rozhodl věnovat jen médiím, právnickou fakultu opustil a přihlásil se ke studiu žurnalistiky a hospodářské politiky na Masarykově univerzitě. Karlovu univerzitu už Zibura dokončil, nyní studuje 3. ročník žurnalistiky na Masarykově univerzitě.

Na svou první pouť navázal třemi dalšími cestami – v roce 2012 se vypravil na 1400 kilometrů dlouhou pěší cestu do Říma, v roce 2013 ujel 3 500 kilometrů na kole na cestě k Severnímu moři a nazpět, v roce 2014 pak pěšky ušel 1 400 kilometrů na cestě do Jeruzaléma. Mladého poutníka nemotivuje víra, nýbrž touha po dobrodružství a poznávání lidí.
V současnosti Ziburův příběh sledují lidé z celé republiky – na jeho projekce v různých přišlo už asi 12 000 lidí. Mladý cestovatel už nyní chystá další cestu – v dubnu se chce pěšky vypravit napříč Afrikou. V listopadu také vychází jeho kniha a Zibura vyrazí na tour po Slovensku.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Ansámbl Jihočeského divadla představí divadelní kavárna Kuloár

úterý, 10. listopadu 2015, 19:00

Při bloumání městem objevila Budějcká Drbna zajímavé prostory k posezení i pobavení. Zákulisí divadla odkrývá svými pořady...

KULTURNÍ TIPY: Nejenom svatomartinská husa provoní Budějovice....

úterý, 10. listopadu 2015, 13:02

Tento týden se stanou kulturní akce noční můrou. Nedá vám spát, jak stihnout pestrou kulturní nabídku, aniž byste se...

Originální projekt Budějovice sobě: Rozhodněte o skladbě, kterou vám...

úterý, 10. listopadu 2015, 11:57

Budějovičtí muzikanti a divadelníci vždy dokazovali, že patří mezi národní špičku. Své kvality napříč žánry představí soubory, v...

RECENZE: Citron s Láďou Křížkem v čele v sobotu v Budějcích oživil...

pondělí, 9. listopadu 2015, 17:46

Psát v dnešní době cokoliv o ostravském Citronu je… jak to jen… zkrátka složité. Fanoušci se rozdělili na dva tak radikální...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.