Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zahraniční divadla dětské diváky nešetří tak jako u nás

 
sobota, 7. listopadu 2015, 11:12

V Malém divadle v Hradební ulici se s premiérami roztrhl pytel. Před týdnem uvedlo divadlo horor Frankenstein v hlavní roli s loutkou v životní velikosti a teď nás v pondělí 9. listopadu čeká projekt s názvem Trojč(t)ení.

„Díky projektu Trojč(t)ení, jehož iniciátorem je Malé divadlo, mají nejenom diváci, ale i my, možnost srovnání, jaké divadelní hry vznikají v zahraničí. Chceme také podpořit překlady současné zahraniční dramatiky pro mladé publikum všech věkových kategorií do českého jazyka. Spolu s překladateli a dramaturgy jsme vyhledávali texty, které by podle nás bylo zajímavé konfrontovat s českým prostředím. Rádi bychom vytvořili platformu, v rámci které by bylo možné pravidelně tyto texty překládat a představovat je nejen odborné veřejnosti, ale i našim divákům,“ řekl umělecký šéf Malého divadla Petr Hašek.  

Překlady budou uvedeny v podobě tří scénických čtení, ke kterým budou přizvána dvě další partnerská divadla. Tato scénická čtení budou uvedena třikrát, a to vždy v jednom z divadel, které se projektu budou účastnit.

K prvnímu ročníku bylo přizváno Divadlo Rozmanitostí z Mostu, které se uváděním dramatiky pro děti a mládež programově zabývá. Herci tohoto divadla nám představí velmi svérázný a kritikou ceněný horrorový text britského autora Mika Kennyho s názvem Electric Darkness.

Pražské Divadlo Letí, které se ve své dramaturgii specializuje na uvádění současné dramatiky, se ujalo sociálně laděného německého textu od Petry Wüllenweber o rodinných vztazích s názvem Dočasně nedostupná.

Třetí, tragikomický text o síle přátelství s názvem Vlku, dobré chutnání! polské autorky Marty Gusniowské, má v režii Malé divadlo.

Premiéra ve Studiové scéně Malého divadla proběhne v pondělí 9. listopadu od 18:30 hodin. 

 


 

Kam dál?

Taneční orchestr Variant se představuje v novém složení

pátek, 6. listopadu 2015, 14:00

Taneční orchestr Variant, kapela, kterou si oblíbili diváci nejen v Českých Budějovicích a celém Jihočeském kraji, ale i na mnoha...

Kryt oslaví první narozeniny pořádnou párty

čtvrtek, 5. listopadu 2015, 15:51

Poslední místo na zemi, kde tě nevystopuje žádná družice a kde zůstane veškerý music noise sKryt. Tak popisují provozovatelé svůj...

Filmové premiéry: Den D! Do kin přichází nový James Bond!

čtvrtek, 5. listopadu 2015, 15:17

Jedna z nejočekávanějších filmových premiér je tady. Dnes v Cinestaru startuje nová Bondovka - Spectre, na kterou se těší...

Soutěž na novou točnu nezačala, chybí člen poroty za UNESCO

středa, 4. listopadu 2015, 11:33

Vypsání architektonické soutěže na novou podobu otáčivého hlediště v Českém Krumlově brzdí fakt, že UNESCO nenominovalo svého...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.