Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Petra Janů: Nic nenahradí výměnu energií mezi jevištěm a hledištěm

 
úterý, 3. listopadu 2015, 14:45

Když vloni vyrazily dvě legendární tuzemské zpěvačky - Petra Janů a Věra Špinarová - na společné turné, fanoušci byli nadšeni. Koncerty měly velký úspěch, mluvilo se o obrovské energii a hlavně naprosto pohodové atmosféře, kterou obě dámy dokázaly vytvořit. Není divu, že se ve společném hraní pokračuje. 13. listopadu rozparádí duo Petra Janů a Věra Špinarová budějckou Sportovní halu Stromovka! První zmiňovaná zároveň představí svoji novou kapelu, jejíž kytarista je minimálně na jihu Čech známou a respektovanou osobností. Blíže již Petra Janů...

V první řadě se musím zeptat na vaši novou kapelu Amsterdam, ve které figuruje i v Českých Budějovicích dobře známý kytarista Miloš Švec. Proč jste se obklopila novým týmem? Dává vám nová sestava novou energii?
Skupina Amsterdam mě oslovila loni. Roman Štefl, který pro mě v devadesátých letech produkoval desku Album, mně oznámil, že se kluci po přestávce dali znovu dohromady a chtějí hrát. A že by se jim líbilo, kdybych s nimi zpívala. Řekla jsem, ať připraví po svém některé moje písničky. Připravili, zahráli a plácli jsme si. Udělala jsem dobře, na koncerty s nimi se těším, moc mě to baví. Ano, dávají mi energii. (úsměv)

Miloš Švec platí za respektovaného muzikanta. Jak se vám s ním spolupracuje?
Je to skvělý muzikant, spolupráce s ním je perfektní. A moc milý kluk. No, proti mně jsou všichni kluci. (úsměv)

Když jsem se díval na aktuální soupisku vašich koncertů, byl jsem překvapený, kolik akcí před sebou máte. Jsou muzikanti, kteří nechtějí hrát více než dvakrát týdně, protože každý koncert je fyzicky a mnohdy i psychicky náročný. Co vám osobně živé akce dávají? Máte ráda kontakt s publikem?
Koncert je fyzicky náročný, ale nic nenahradí tu výměnu energií mezi jevištěm a hledištěm. Jsem unavená, ale nádherně. (úsměv) Krom toho, z minulé doby jsem trénovaná, hrávali jsme i pětadvacet koncertů měsíčně.

Petra Janů, Věra Špinarová... Dvě dračice, které uznávají i ryze rockoví fanoušci. V čem je podle vás spojení s Věrou Špinarovou magické?
Nevím, jestli magické, to posoudí publikum. Pravda je, že po mně občas chtěli Jawu 250 a po ní zase Motorest. V každém případě na koncertě nás budou mít obě. Mají dva koncerty za jeden lístek a na konci tři duety. (úsměv)

Jaký je váš vztah k jižním Čechům? Máte zde oblíbená místečka?
Miluji jižní Čechy, jezdím sem už pomalu třicet let. A posledních dvacet na chalupu u Stráže nad Nežárkou. A také nesmím zapomenout na třeboňské lázně, do kterých pravidelně jezdím stejně dlouho. Dříve preventivně, dnes už to potřebuji. (úsměv)

Co od vás fanoušci v Českých Budějovicích mohou na nadcházejícím koncertě očekávat? Můžete trošku poodhalit plánovaný setlist?

Každá máme svou polovinu, letos začínám já, loni začínala Věra. A na konci zazpíváme tři duety. Z loňska máme To máme mládež a Proud Mary. Třetí píseň je nová a je to překvapení.

Osobně pocházím ze západních Čech, které dlouhé roky platily za mekku bigbítu. Když se tam vysloví jméno Petra Janů, mnohým pamětníkům se rozzáří oči a začnou básnit o vaší spolupráci s kapelou Bumerang. Jak na tuto dobu vzpomínáte?
Kapela Bumerang patří do mého životopisu stejně jako Pro-rock nebo Express. Byly to hezké časy ,,malin nezralých". A teď, po letech, se trochu vracím k muzice, kterou jsem s těmi kapelami dělala. A musím říct, že mě to fakt baví. (úsměv)

Štítky petra janů

 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: David Koller představí v Metropolu novou desku

úterý, 3. listopadu 2015, 13:30

Fanoušci Davida Kollera se mají na co těšit! Oblíbený zpěvák a muzikant už tuto sobotu (7. listopadu) zahraje v budějckém...

Kaplická kapela Just protestuje: Nechceme konec léta!

pondělí, 2. listopadu 2015, 18:45

Na Sluníčkové turné se vydala kapela Just společně se skupinou Falešná Ozvěna. Na dvaceti místech po celé České republice se...

SOUTĚŽ: Mistři Evropy Sabovčík a Verner naposledy zabruslí společně

pondělí, 2. listopadu 2015, 14:21

Na ledové plochy znovu míří show Jen počkej, zajíci! Představení na motivy slavného animovaného seriálu po loňském úspěchu...

Sezóna je na konci. Některé památky jsou ale otevřeny i v zimě

neděle, 1. listopadu 2015, 18:29

Dávno pryč jsou doby, kdy hrady a zámky touto dobou uléhaly k zimnímu spánku a turistům nezbývalo nic jiného, než se těšit na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.