Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kaplická kapela Just protestuje: Nechceme konec léta!

 
pondělí, 2. listopadu 2015, 18:45

Na Sluníčkové turné se vydala kapela Just společně se skupinou Falešná Ozvěna. Na dvaceti místech po celé České republice se mohou těšit na veselý a živý hudební zážitek plný teplých slunečních paprsků. Jak se kapela z příhraničního městečka dostala až na pražská podia, vyzvěděla Drbna od Alice Volfové, zpěvačky kapely Just.

Povězte mi, jak to všechno začalo?
Náhodně jsme se s Honzíkem, Péťou a Ondrou potkali v parku a začali jsme si hrát různý písničky. Hodně nás bavil třeba Tomáš Klus. Hraní se nám zalíbilo, a tak jsme se začali scházet v jedné kaplické hospůdce, kde jsme cvičili. Hospůdku jsme vystřídali za vlastní zkušebnu a začal se řešit bubeník, koncerty a všechny ty věci okolo.

Všichni jste z Kaplice?
Ano. Z Kaplice a okolí.

Proč Sluníčkové turné?
Chceme tak protestovat proti konci léta. Hlavním důvodem ovšem je, že jsme se chtěli podívat po České republice, a tak se to nějak sešlo, že jsme se dostali i do Prahy.

Máte již vydané CD?
Ne, bohužel zatím ne, ale připravujeme klip k nové písni, který se bude točit v Praze.

Nic víc neprozradíte?
Ne. (smích) Všechno je tajné, chceme naše fanoušky překvapit. Prozradím jen, že se bude natáčet na letišti a produkuje nám ho Tomáš Mouřenec.

Zjistila jsem, že název vaší skupiny vyslovuje někdo anglicky, jiný zase česky. Jak se k tomu stavíte vy?
S názvem naší kapely je to taková dlouhá story. (smích) Úplně na začátku jsme se jmenovali Just the other Stars, ale jelikož to všichni příšerně komolili, tak jsme si řekli, že to musíme zkrátit. A vzniklo Just. Shodli jsme se však na tom, že jelikož jsou naše písničky všechny v češtině, chceme se i my číst česky. Jsme prostě Just a just jo.

Co považujete za váš největší úspěch?
Myslím si, že největším úspěchem pro kapelu je vrátit se na místo, kde už jednou hrála. Když vystupujeme v úplně v cizím městě, a oni nás pak za nějaký čas opět osloví s prosbou, abychom u nich zase vystoupili. To je známka toho, že se naše hudba lidem líbí. Mě osobně potěší, když za mnou po koncertě někdo přijde a požádá mě o podpis.

Kde vás fanoušci ještě do konce roku budou moci slyšet?
Je před námi ještě osmnáct koncertů, takže snad všude. (smích) Například u nás v Kaplici, Českém Krumlově, Plzni, Berouně, Karlových Varech, Borovanech, Trhových Svinech a... Raději se mrkněte na naše stránky. (úsměv)

 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Mistři Evropy Sabovčík a Verner naposledy zabruslí společně

pondělí, 2. listopadu 2015, 14:21

Na ledové plochy znovu míří show Jen počkej, zajíci! Představení na motivy slavného animovaného seriálu po loňském úspěchu...

Sezóna je na konci. Některé památky jsou ale otevřeny i v zimě

neděle, 1. listopadu 2015, 18:29

Dávno pryč jsou doby, kdy hrady a zámky touto dobou uléhaly k zimnímu spánku a turistům nezbývalo nic jiného, než se těšit na...

Koncert Melody Makers se dnes neuskuteční

neděle, 1. listopadu 2015, 12:25

První premiéra koncertu Nás to tady furt baví, která se měla uskutečnit dnes v DK Metropol, se kvůli nemoci odkládá.

Mezi vzácnými návštěvníky jihočeských památek byla i Královna Matka z...

sobota, 31. října 2015, 15:34

Jihočeské památky i v letošním roce uvítaly řadu významných státních návštěv. Mezi nimi byla například Královna Matka z Bhútánu,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.