Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Studenty rozžhavila v K2 rakouská kapela Erwin & Edwin

 
pátek, 23. října 2015, 15:33

Červené rtěnky, barevné šaty, kšandy, čelenky, klobouky. Studenti v Budějcích se umí bavit stylově. Na třetí Student's Big Electroswing Party to žilo, a to hlavně kvůli rakouské skupině Erwin & Edwin, která se předvedla v tom nejlepším světle.

Odbyla desátá hodina, když Drbna překročila práh klubu K2, natěšená na další electroswingovou party. Při vstupu se malinko zarazila, uvnitř posedávalo pár skupinek mladých lidí, ale klub zel jinak prázdnotou. Když se pak rozhlédla o půl hodiny později, místnost začínala praskat ve švech. Stejný scénář jako na předešlých studentských mejdanech.

DJ Fox pomalu ale jistě roztančil téměř všechny postávající a bavící se skupinky. Holky si na svých outfitech daly záležet a někteří pánové také nezaháleli. „Rádi chodíme na podobné akce. Je to sranda, převléknout se do něčeho neobvyklého, výrazně se namalovat, člověk si hned připadá jinak. Jsem zvědavá na kapelu Erwin & Edwin,“ řekla Drbně studentka Bára Holičská.

Rakouská čtyřka hudebníků začala hrát sice poměrně pozdě, ale po první zahrané písni jim bylo vše odpuštěno. Neskutečná energie prýštila z kapely Erwin & Edwin. Je vidět, že kluky hrát baví, a to i na všechny možné hudební nástroje. Drbnu velmi zaujal zpívající bubeník. Málokterá kapela se může pochlubit zpěvákem sedícím za bicími.

V perfektní electroswingové jízdě pokračoval DJ Standokan, který si dal protentokrát předsevzetí, že bez prošoupaných střevíců nesmí klub nikdo opustit, a tak se tančilo do pozdních nočních hodin.

 


 

Kam dál?

Pořádná dávka filmových premiér! O pozornost bojují Vin Diesel, De...

čtvrtek, 22. října 2015, 17:09

Tento týden je na filmové premiéry skutečně bohatý. Do CineStaru můžete vyrazit hned za šesti novými filmy, které jsou velmi...

Vše je jednou poprvé. I uvedení Kreutzerovy sonáty v Čechách

čtvrtek, 22. října 2015, 15:58

Druhé premiéry, kterou letošní sezonu uvádí Jihočeské divadlo, se zhostili slovenský režisér Lukáš Brutovský a dramaturg Miro...

První vrchol jazzové sezony v Budějcích přijde už dnes

čtvrtek, 22. října 2015, 10:53

Říjen je tradičním měsícem, kdy klubové scény zažívají muzikantské hody. I nebývale bohatá jazzová sezona Budějc je v plném...

SOUTĚŽ: Nebe začne své turné v Café Klubu Slavie. Nezapomeňte si...

čtvrtek, 22. října 2015, 09:18

Již tento pátek přijede na exkluzivní jihočeský koncert skupina Nebe! Novodobí „Kryštof“, jak se jim jak kvůli podobě hudby, tak...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.