Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

První vrchol jazzové sezony v Budějcích přijde už dnes

 
čtvrtek, 22. října 2015, 10:53

Říjen je tradičním měsícem, kdy klubové scény zažívají muzikantské hody. I nebývale bohatá jazzová sezona Budějc je v plném proudu a právě dnes přijde jeden ze dvou hudebních vrcholů celého podzimu - Mina Agossi Quartet z Francie. Zpěvačka, původem z afrického Beninu, kterou lze s trochou nadsázky nazvat Björk jazzové hudby, má za sebou 6 alb a jednu vlastní operu pro Lyon Opera.

Jazz pro Minu Agossi znamená svobodu, a tak se brání řadit se k jednomu stylu. Nechce svou hudbu ničím limitovat, odmítá konvence a jejím jazzem se prolíná Afrika, rock, soul i blues. V malém nástrojovém obsazení využívá svého hlasu též jako dalšího nástroje, imitace freejazzových saxofonových sól, scratching, sóla elektrických kytar. Hlásí se k odkazu Billie Holiday, ale jedním dechem dodává, jak hodně ji ovlivnil Jimi Hendrix. Na jejích albech i živých koncertech najdete autorské skladby, ale i úpravy slavných skladeb, např. 1983 (A Merman I Should Turn to Be) od Jimiho Hendrixe a Money od Pink Floyd.

Mina Agossi již byla hostem letního festivalu na náměstí Přemysla Otakara II. v roce 2011 jako headliner tohoto ročníku spolu s Erikem Truffazem, ale vůbec její první koncert v Čechách se uskutečnil v roce 2009 na Jazzových dnech v bývalé budějcké Bazilice, kde celý festival zakončovala. Všechny její koncerty měly fantastický úspěch.

Letošní jazzový podzim v budějckém klubu Higway 61 je opravdu nebývale „našlapaný“. Sezonu odstartoval sólovým koncertem Marián Varga, tradiční jazzovou party rozehráli v říjnu Laco Deczi i brazilský kytarista Adriano Trindade. Z podzimního programu pro vás máme další tipy: 28. října - Shauli Einav (izraelský saxofonista hrající i s Avishai Cohenem), 4. listopadu - Special Providence (to nej z maďarského fusion a jazzrocku, a to bez přehánění) a 24. listopadu další megakoncert - Bill Evans / M. Patches Stewart / AMC Trio - držitel Grammy a pravá ruka Milese Davise na klubovém podiu.

Koncert Mina Agossi Quartet začíná dnes v klubu Highway 61 od 20 hodin (nekuřácký večer)! Vstupenky v ceně 200 korun jsou v prodeji v klubu Highway 61 a v síti www.cbsystem.cz.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Nebe začne své turné v Café Klubu Slavie. Nezapomeňte si...

čtvrtek, 22. října 2015, 09:18

Již tento pátek přijede na exkluzivní jihočeský koncert skupina Nebe! Novodobí „Kryštof“, jak se jim jak kvůli podobě hudby, tak...

Kostel v Třeboni se vrátí do poloviny 17. století. Capella Inferanata...

čtvrtek, 22. října 2015, 08:41

Návštěvníci kostela sv. Jiljí a Panny Marie Královny v Třeboni se v úterý 27. října ponoří až do první poloviny 17. století....

GLOSA: Uteklo to jako voda... Dnešek je dnem, kdy Marty McFly...

středa, 21. října 2015, 12:35

Dnešek je velkým dnem... Alespoň tedy pro fanoušky trilogie Návrat do budoucnosti, ke kterým se řadí i má maličkost. 21. října...

První ročník Hornoplánské traktoriády se povedl nad očekávání. Bavili...

středa, 21. října 2015, 12:05

46 soutěžících, takřka 1000 diváků, krásné počasí, skvělá nálada... Tak by se jednou větou dala popsat Hornoplánská traktoriáda,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.