Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Škola v proměnách času. Nová výstava prezentuje zajímavou historii, ale i současnost Gymnázia Česká

 
sobota, 3. října 2015, 19:24

Výstavu, která se věnuje historii, ale i současnosti Gymnázia Česká, si mohou od včerejšího dne prohlížet návštěvníci hlavní budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje. Slavnostní vernisáže se v pátek dopoledne zúčastnilo mnoho vzácných hostů, mezi nimiž nechyběl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola či ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.

Výstava je rozdělena do několika bloků, přičemž se nezapomnělo ani na zajímavé projekty, hlavně tedy na představení česko-polského projektu Nalézání zmizelých osudů. Poslední část je věnována současnosti školy a nutno podotknout, že se má gymnázium opravdu čím pochlubit.

„Myslím, že dokážeme prokázat, že je o nás za poslední tři roky stále rostoucí zájem. Rád připomenu, že na osmileté gymnázium jsme měli 162 přihlášených zájemců, což je nejvyšší číslo z celého Jihočeského kraje. Určitě je za tím především poctivá práce mých milých kolegů, kolegyň a studentů, kteří dokážou naši školou prezentovat,“ zmínil ředitel gymnázia Antonín Sekyrka.

Pokud se chcete o škole dozvědět vše podstatné, určitě si nenechte výstavu ujít. Otevřena bude do konce října.

 


 

Kam dál?

V pondělí startuje Týden knihoven! Připojí se i Budějce

sobota, 3. října 2015, 08:15

Že rádi relaxujete v klidné knihovně? V tom případě je nadcházející týden určen právě vám! Uskuteční se totiž Týden knihoven, v...

Spojte procházku do parku s výstavou o kávě

pátek, 2. října 2015, 10:19

Oblíbený českobudějovický park Na Sadech se od soboty 3. října stane na týden místem výstavy plakátů s fotografiemi o kávě Plné...

Landštejn a Vimperk se připojí ke Dnu architektury. Nachystají...

pátek, 2. října 2015, 08:36

Festival Den architektury se uskuteční o nadcházejícím víkendu po celé České republice. Na jihu Čech se k němu připojí i dvě...

Na Zelnobraní se stály u stánků fronty, zájem byl obrovský

středa, 30. září 2015, 12:41

Zelí kvašené, krouhané i celé hlávky, zelňáky, zelné štrůdly i placky se zelím a uzeným. Motivy zelí se objevovaly téměř u všech...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.