Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Zelnobraní se stály u stánků fronty, zájem byl obrovský

středa, 30. září 2015, 12:41

Zelí kvašené, krouhané i celé hlávky, zelňáky, zelné štrůdly i placky se zelím a uzeným. Motivy zelí se objevovaly téměř u všech stánkařů, kteří v sobotu dorazili do Vidova na tradiční Zelnobraní.

Sportovní areál ve Vidově se již od dopoledne hemžil lidmi. Většina třímala v rukou igelitové sáčky s kvašeným roudenským zelím a někteří si do auta nosili i bedny krouhaného, aby si na zimu sami připravili svou vlastní vitaminovou bombu. Drbnu proto nepřekvapila nekončící fronta na zelí, kterého ovšem na valníku bylo neustále dost.

Program byl pestrý i pro děti. Pouťové atrakce, horolezecká stěna, divadla i ukázky řemesel, to vše děti zajímalo. „Mně se nejvíc líbí staré tříkolky a kola, na kterých jsem si mohl vyzkoušet jezdit,“ prozradil Drbně šestiletý Péťa Švarc.

Dospělí si užívali zelných pochutin a živého hudebního vystoupení jako folklorního sdružení Doudleban.

Nechyběla ukázka tradiční přípravy kvašeného zelí, které se šlapalo bosky v dřevěném sudu. Drbnu zaujali i prodejci kvašených okurek neboli kvašáků, kteří na sobě měli, jako za starých časů, bílé pracovní pláště.

Braní bylo jako již tradičně zakončeno open air taneční zábavou.

 
 
 


 

Kam dál?

Trocnovské slavnosti nabídly divadlo, ale i ukázku práce policie a...

středa, 30. září 2015, 08:16

Prodloužený víkend mnozí z nás využili k výletům. Kdo se v sobotu vydal k památníku Jana Žižky v Trocnově, určitě nelitoval. Od...

Dýňobraní navštívilo přes sedm set lidí. Pásky u vstupu došly a...

úterý, 29. září 2015, 17:58

Akce v lidovějším stylu se v sobotu konala i v Šalmanovicích. Druhý ročník Dýňobraní pořádalo tamní Sdružení dobrovolných hasičů...

Votvírák, Welcome semester Party, Jaksi Taksi. Konec září a začátek...

úterý, 29. září 2015, 14:10

Nejenom studenti se budou bavit na konci září. Bohatý program je připravený i pro děti a jejich rodiče. Ujít by si neměli nechat...

V Ledenicích vařil na bramborování i kulinářský mág Petr Stupka

pondělí, 28. září 2015, 12:57

Spousty různorodých chutí a receptů nabídl další ročník Ledenického bramborování. Návštěvníci sobotní akce se těšili z...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.