Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Trocnovské slavnosti nabídly divadlo, ale i ukázku práce policie a hasičů

 
středa, 30. září 2015, 08:16

Prodloužený víkend mnozí z nás využili k výletům. Kdo se v sobotu vydal k památníku Jana Žižky v Trocnově, určitě nelitoval. Od jedné hodiny odpoledne se zde totiž konaly již druhé Trocnovské slavnosti. A stejně jako ty loňské nabídly skutečně pestrý program.

Největší překvapení čekalo hned po ukončení úvodní bohoslužby. Na louku se přiřítila policejní zásahová jednotka, která zpacifikovala posádku sledovaného vozidla. Záhy přijeli hasiči, kteří přihlížejícímu davu představili postup při vyprošťování osob z havarovaného vozu. Není třeba dodávat, že největší zážitek si odnesly hlavně děti - některé z nich neodolaly a fotily se v torzu vozidla, které po hasičském zásahu zbylo.

Kromě hlavního programu, který mimo jiné nabídl i divadelní představení, si příchozí mohli prohlédnout i práci kováře, nebo jen prostě relaxovat u piva či něčeho dobrého. Mnozí si nenechali ujít ani prohlídku muzea a také procházku po nové naučné stezce v přírodním areálu.

Letošní Trocnovské slavnosti byly zaměřeny na Jana Husa, od jehož upálení letos uteklo 600 let. Trocnov se tak zařadil k mnoha místům republiky, které si toto významné výročí připomínají.

 


 

Kam dál?

Dýňobraní navštívilo přes sedm set lidí. Pásky u vstupu došly a...

úterý, 29. září 2015, 17:58

Akce v lidovějším stylu se v sobotu konala i v Šalmanovicích. Druhý ročník Dýňobraní pořádalo tamní Sdružení dobrovolných hasičů...

Votvírák, Welcome semester Party, Jaksi Taksi. Konec září a začátek...

úterý, 29. září 2015, 14:10

Nejenom studenti se budou bavit na konci září. Bohatý program je připravený i pro děti a jejich rodiče. Ujít by si neměli nechat...

V Ledenicích vařil na bramborování i kulinářský mág Petr Stupka

pondělí, 28. září 2015, 12:57

Spousty různorodých chutí a receptů nabídl další ročník Ledenického bramborování. Návštěvníci sobotní akce se těšili z...

Na státní svátek si můžete užít Den věží a rozhleden

neděle, 27. září 2015, 13:02

Rádi chodíte do schodů a hledíte na lidi z pořádných výšek? V tom případě je zítřejší svátek vaším dnem! V Budějcích se už od...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.