Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dýňobraní navštívilo přes sedm set lidí. Pásky u vstupu došly a dávala se razítka

úterý, 29. září 2015, 17:58

Akce v lidovějším stylu se v sobotu konala i v Šalmanovicích. Druhý ročník Dýňobraní pořádalo tamní Sdružení dobrovolných hasičů a pracovala na něm opět celá vesnice spolu s Nepomukem a dalšími dobrovolníky.

Oranžová barva vévodila v sobotu v malé vsi na Českobudějovicku. Krásné dekorace nejen z dýní hned při příchodu prozrazovaly, že je celá akce připravována s velkou pečlivostí a radostí.

Jako již minulý rok, napekli a navařili místní obyvatelé dobroty z oranžových, žlutých i zelených tykví. Budějckou Drbnu hlavně příjemně potěšily velmi lidové ceny pochutin. Druhou stránkou věci byl ovšem fakt, že se ze všech stran ozývalo, jak jsou všichni přejedení. „Letos jsme napekli a připravili dvakrát takové množství dýňových specialit než loni, a přesto jsme byli brzy vyprodáni. Příští rok budeme muset péct ještě víc. Počítali jsme s vyšší návštěvností, ale s takovou zase ne,“ usmívala se spokojeně Pavlína Bedriová u prázdného stánku, kde si ještě před chvílí Drbna pochutnávala na dýňovém perníku a bábovce.

Rodiny s dětmi se na nějaký čas zabavily výrobou dýňových strašidel. Po zakoupení tykve jim byly k dispozici rukavice, nožíky, tavné pistole a neskutečné množství všech možných přírodních aranžérských doplňků. Opět se také soutěžilo. První místo o nejhezčí vydlabanou a nazdobenou dýni vyhrála Josefa Kameníková, nejhezčí vyrobené dýňové strašidýlko udělala Tereza Mejdrechová a největší dýni vypěstoval Jiří Anderle z Klenčí pod Čerchovem.

Letošní ročník byl obohacen o výstavu fotografií Evy Němcové a Marie Králové a představily se i místní spolky včelařství a mysliveckého sdružení, díky kterému si příchozí mohli pohladit živou vydru.  Nechyběla výstava starožitného dřevoobráběcího nářadí.

O hudební zpestření se postarala skupina Vehicle Club Band a ve večerních hodinách potom regionální kapela.

 
 
 


 

Kam dál?

Votvírák, Welcome semester Party, Jaksi Taksi. Konec září a začátek...

úterý, 29. září 2015, 14:10

Nejenom studenti se budou bavit na konci září. Bohatý program je připravený i pro děti a jejich rodiče. Ujít by si neměli nechat...

V Ledenicích vařil na bramborování i kulinářský mág Petr Stupka

pondělí, 28. září 2015, 12:57

Spousty různorodých chutí a receptů nabídl další ročník Ledenického bramborování. Návštěvníci sobotní akce se těšili z...

Na státní svátek si můžete užít Den věží a rozhleden

neděle, 27. září 2015, 13:02

Rádi chodíte do schodů a hledíte na lidi z pořádných výšek? V tom případě je zítřejší svátek vaším dnem! V Budějcích se už od...

Záchranu šumavských lesů podporují i čeští hudebníci

neděle, 27. září 2015, 08:39

Budějcká Drbna v sobotu 19. září nasadila toulavý boty, které ji zanesly až na Šumavu, přímo do Horní Vltavice, kde se odehrával...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.