Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Ledenicích vařil na bramborování i kulinářský mág Petr Stupka

 
pondělí, 28. září 2015, 12:57

Spousty různorodých chutí a receptů nabídl další ročník Ledenického bramborování. Návštěvníci sobotní akce se těšili z ochutnávek, soutěží a zábavy pro děti.

Ledenické bramborování jsme uspořádali podruhé. Někdo sice může namítnout, že se byl u nás podívat potřetí, ale úvodní ročník jsme měli jako nultý,“ říká Jaroslava Křížová z kulturního oddělení městyse Ledenice.

Odpolední program zpestřila kapela Krystal, vystoupení divadelního sboru Studna na chůdách nebo soutěž o nejlepší cmundu. Do soutěže se zapojilo pět spolků. „Musím uznat, že všechny soutěžní vzorky mi chutnaly. Nejlepší asi vybrat nedokážu,“ bilancovala nad soutěží bramboráků Jana Zajícová. „Jsem tu s rodinou víceméně náhodně. Ještě ráno jsme doma plánovali, kam pojedeme. Nakonec jsme se rozhodli vyrazit do Ledenic.

A jaký by měl být správný bramborák? Receptů je samozřejmě mnoho a každý strávník má jiné chuťové pohárky. Samozřejmostí jsou nastrouhané brambory, mouka, vajíčka, česnek, majoránka a sůl. Gurmáni si rádi cmundu dopřávají například i se slaninou nebo jinou uzeninou.

Své umění ukazoval také kulinářský mág Petr Stupka. Pro přítomné vařil několik druhů. „Například jsem dělal houbové bramboráky s bylinkami, které jsem natrhal ráno čerstvé na zahrádce.

Pro děti byl připraven skákací hrad, sladké občerstvení a také zábavné hry. Ledenické bramborování se uskutečnilo s finanční podporou Jihočeského kraje. 

 
 
 


 

Kam dál?

Na státní svátek si můžete užít Den věží a rozhleden

neděle, 27. září 2015, 13:02

Rádi chodíte do schodů a hledíte na lidi z pořádných výšek? V tom případě je zítřejší svátek vaším dnem! V Budějcích se už od...

Záchranu šumavských lesů podporují i čeští hudebníci

neděle, 27. září 2015, 08:39

Budějcká Drbna v sobotu 19. září nasadila toulavý boty, které ji zanesly až na Šumavu, přímo do Horní Vltavice, kde se odehrával...

Hradní muzeum v Českém Krumlově nabídne dnes večerní prohlídky

sobota, 26. září 2015, 15:46

K Svatováclavské noci otevřených muzeí a galerií se dnes připojí i zámek v Českém Krumlově. Co to pro turisty znamená? Že bude ve...

Prohlídku zámků si můžete o víkendu zpestřit koncerty

sobota, 26. září 2015, 10:16

I poslední víkend v září můžete vyrazit na jihočeské památky za koncerty. Zajímavá vystoupení se uskuteční na zámku v Třeboni a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.