Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na státní svátek si můžete užít Den věží a rozhleden

 
neděle, 27. září 2015, 13:02

Rádi chodíte do schodů a hledíte na lidi z pořádných výšek? V tom případě je zítřejší svátek vaším dnem! V Budějcích se už od dopoledne uskuteční čtvrtý ročník Dne věží a rozhleden, který zahájí Měsíc věží a rozhleden.

Speciální den bude vyhlášen v 10 hodin na náměstí Přemysla Otakara II. Chybět nebudou zástupci Českého klubu olympioniků, ČSRS, ČASPV a Jižních Čech pohádkových. Už o čtvrt hodiny později dojde k výstupu na Černou věž s VIP osobnostmi například z oblasti sportu či kultury.

Zatímco dopolední část proběhne s Přemyslem Otakarem II., odpoledne přijde na řadu Josef Švejk. Ve 13:15 budou zahájeny pokusy o nejdelší basketbalovou a korfbalovou nahrávku. Ve 14 hodin pak můžete se Švejkem vystoupat na Radniční věž a o 45 minut později na Železnou pannu. V 16 hodin budou vyhlášeny rekordy, nejlepší med Pohádkového království a losování z účastníků se správně označenými 4pohledy o překvapivé odměny. Na závěr můžete v 16:30 vyrazit se Švejkem do Masných krámů. Tak ať chutná!

Prezence na dopolední část začne už v 8 hodin, na odpolední ve 13 hodin.

Štítky černá věž

 


 

Kam dál?

Záchranu šumavských lesů podporují i čeští hudebníci

neděle, 27. září 2015, 08:39

Budějcká Drbna v sobotu 19. září nasadila toulavý boty, které ji zanesly až na Šumavu, přímo do Horní Vltavice, kde se odehrával...

Hradní muzeum v Českém Krumlově nabídne dnes večerní prohlídky

sobota, 26. září 2015, 15:46

K Svatováclavské noci otevřených muzeí a galerií se dnes připojí i zámek v Českém Krumlově. Co to pro turisty znamená? Že bude ve...

Prohlídku zámků si můžete o víkendu zpestřit koncerty

sobota, 26. září 2015, 10:16

I poslední víkend v září můžete vyrazit na jihočeské památky za koncerty. Zajímavá vystoupení se uskuteční na zámku v Třeboni a...

Stále ještě můžete navštívit výstavy v Jindřichově Hradci a Zlaté...

sobota, 26. září 2015, 08:01

Dvě zajímavé výstavy na jihočeských památkách skončí s příchodem října. Řeč je o výstavě sochařských děl Karla Pauzera a Hany...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.