Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Záchranu šumavských lesů podporují i čeští hudebníci

 
neděle, 27. září 2015, 08:39

Budějcká Drbna v sobotu 19. září nasadila toulavý boty, které ji zanesly až na Šumavu, přímo do Horní Vltavice, kde se odehrával čtvrtý Koncert pro šumavskou divočinu. Název ji zaujal natolik, že se rozhodla zjistit bližší informace o celém projektu.

„S myšlenkou uspořádat akci, která podporuje divočinu na Šumavě, přišla asi před čtyřmi lety skupina Pleas The Treas. Oslovili nás, Hnutí duha, protože věděli, že se v tomto odvětví také iniciujeme,“ vysvětlila Drbně na uvítanou Jana Hrdličková z Hnutí DUHA.

Čtvrtým do počtu se tak stal dvoudenní festiválek v krásné šumavské přírodě, na kterém bez nároku na honorář vystoupily zvučné české kapely.

„Kapela Pleas The Treas má v režii koncerty a Hnutí Duha se postarala o odbornou část celé akce. Zajistila odborníky do diskuze, jak vědce, tak i zaměstnance Správy Národního parku Šumava. Jde nám hlavně o navázání komunikace s místními lidmi. Chceme zachovat šetrné hospodářství a mnoho dalších věcí v souznění s tamní přírodou. Proto se koncerty neodehrávají pouze v Praze, ale i přímo na Šumavě.“ řekla Jana Hrdličková.

Fakt, že se akce konala v místě „na konci světa“, nepřekvapil Drbnu natolik, jako její celková úroveň. Vstupenka na jeden den vyšla na dvě stě korun, kterými každý návštěvník přispěl, ne na honorář samotným kapelám, ale na podporu krásy našich lesů. „Jsem z celé akce nadšená. Letos jsem navštívila komerční festival v Táboře a po zaplacení osmi set korun za nic neříkající koncerty, jsem se utvrdila v tom, že podobných akcí už se víc účastnit nebudu. Tohle je oproti tomu ráj. Lidí, tak akorát, vstupné za hubičku, kapely vynikající a ještě k tomu jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací,“ rozplývala se studentka Milena Maláková.

Budějcká Drbna nemůže než nesouhlasit. Organizační stránce se nedá absolutně nic vytknout. V daný čas nastoupila první kapela s názvem Dalekko. Mezitím, co si návštěvníci užívali koncert, se již v druhém šapito připravovala skupina  Tvrdý/Havelka BAND. Krátké pauzy mezi koncerty každý rád využil k občerstvení. Vhod přišel v pozdějších hodinách hlavně boršč, který připravily Kuchařky bez domova.

Vrcholem sobotního večera byla bezesporu kapela Zrní. Pětice mladých umělců vytvořila hudební balzám, který byl ještě zesílen o dvě další kouzelné ingredience. Úchvatnou projekci, která vznikala přímo před našima očima, a vůni, která se nesla stanem. Většina lidí se během koncertu houpala do rytmu hudby, oči zavřené. Po každé písni přišel veliký aplaus a upřímné poděkování od zpěváka Honzy Ungera. Hudební vystoupení pokračovala až do pozdních nočních hodin v podobném duchu.

 
 
 


 

Kam dál?

Hradní muzeum v Českém Krumlově nabídne dnes večerní prohlídky

sobota, 26. září 2015, 15:46

K Svatováclavské noci otevřených muzeí a galerií se dnes připojí i zámek v Českém Krumlově. Co to pro turisty znamená? Že bude ve...

Prohlídku zámků si můžete o víkendu zpestřit koncerty

sobota, 26. září 2015, 10:16

I poslední víkend v září můžete vyrazit na jihočeské památky za koncerty. Zajímavá vystoupení se uskuteční na zámku v Třeboni a...

Stále ještě můžete navštívit výstavy v Jindřichově Hradci a Zlaté...

sobota, 26. září 2015, 08:01

Dvě zajímavé výstavy na jihočeských památkách skončí s příchodem října. Řeč je o výstavě sochařských děl Karla Pauzera a Hany...

Čtyřdenní ponor na jeden nádech - MFF Voda Moře Oceány 2015

pátek, 25. září 2015, 15:10

Ponory do modravých hlubin podmořského světa, nová poznání, jedinečná uvolněná atmosféra a desítky zajímavých setkání zaplavily v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.