Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oblíbené českokrumlovské Svatováclavské slavnosti již klepou na dveře

 
čtvrtek, 24. září 2015, 07:35

Tradiční Svatováclavské slavnosti vypuknou už v pátek 25. září v Českém Krumlově. Jak je již zvykem, těšit se můžete na bohatý program, stánkaře, folklórní festival a vůbec dny plné zábavy.

„Svatováclavské slavnosti jsou oslavou nejen patrona české země, ale také podzimního času, jeho barev a vůní. Zvu všechny návštěvníky, aby si užili letošní velice pestrý program slavností a jedinečnou atmosféru, která Český Krumlov naplní,“ uvedl českokrumlovský starosta Dalibor Carda. Ten slavnosti zahájí v pátek odpoledne. Mezitím už se na náměstí Svornosti objeví stánky.

Český Krumlov bude tradičně plný života a radosti. V ulicích města budou tanečníci a v podvečer se náměstí ponoří do folkové muziky. Vystoupí Nezmaři, Epydemy a Wabi Daněk s Milošem Dvořáčkem.

Pokud dáváte přednost sborovému zpěvu, nenechte si od 19 hodin ujít slavnostní koncert krumlovské Perchty, který se uskuteční v kostele Božího Těla.

Program slavností bude samozřejmě pokračovat i v sobotu, kdy do Českého Krumlova dorazí také zahraniční folklórní soubory - Vela Luka z Chorvatska a The Rebel Pipers - Pises and Drumes ze Skotska. Prostor v programu ale dostanou i české soubory, jako je Sedmikvítek z Frenštátu pod Radhoštem či třeba Děcka ze Skoronic.

Každoroční tradicí, na kterou se těší nejeden Václav, je společné fotografování všech Václavů a Václavek. Chcete mít jedinečnou vzpomínku? Nyní máte možnost. Zároveň se budete moci podepsat do pamětní knihy Svatováclavských slavností. Chybět nebudou ani soutěže, třeba o nejstaršího Václava. Setkání proběhne na náměstí v sobotu v 17:30.

Program je velmi rozsáhlý. Pokračovat bude i v neděli a pondělí, proto doporučujeme pečlivě pročíst program na webu.

 


 

Kam dál?

Zelí, dýně, hudba, divadlo? Čemu dáte v sobotu přednost?

úterý, 22. září 2015, 15:50

Zelenina na uskladnění pomalu dozrála a braní jsou tu. Tento týden vás čeká Dýňobraní v Šalmanovicích nebo Zelnobraní ve Vidově....

Daniel Landa příští rok zaburácí i v Budějcích

úterý, 22. září 2015, 09:01

Sotva se lidé vrátili domů z dlouho očekávaného Velekoncertu Daniela Landy, už na ně čekala informace, kterou možná málokdo...

Ohlédnutí za studentským muzikálem Úděl osudu - autoři připravili...

úterý, 22. září 2015, 07:55

Studentský muzikál Úděl osudu vloni zaznamenal úspěch. Není divu, že se mladý budějcký skladatel Vojtěch Adamčík pustil do...

Historie se neměnila, ale slavnosti krále železného a zlatého byly...

pondělí, 21. září 2015, 18:27

Netradiční slavnosti, které však ukázaly, že by k městu měly patřit, se koncem minulého týdne odehrály v Budějcích, jež slaví 750...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.