Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Daniel Landa příští rok zaburácí i v Budějcích

 
úterý, 22. září 2015, 09:01

Sotva se lidé vrátili domů z dlouho očekávaného Velekoncertu Daniela Landy, už na ně čekala informace, kterou možná málokdo čekal. Známý zpěvák se příští rok vydá na halové turné. A to zahrne i zastávku v Budějcích!

Turné nazvané Žito Tour Dojezd celkově dorazí do čtyř měst - do Plzně, Českých Budějovic, Brna a Prahy. Na jihu Čech Daniel Landa se svojí družinou zaburácí v Budvar Aréně, a to 3. listopadu. Natěšení fanoušci si tak musejí počkat více než rok.

Daniel Landa patří bezesporu k nejvýraznějším a zároveň nejkontroverznějším tuzemským umělcům. O tom, že se na tomto tvrzení už více než 20 let nic nemění, svědčí i reakce na jeho nedávný Velekoncert, na kterém mimochodem vyšlo Landovo nové sólové album pojmenované Žito. Právě z něj by na koncertě v Budějcích mělo vedle klasických hitů zaznít několik skladeb.

Daniel Landa má na svém kontě řadu úspěšných sólových desek, několik živáků, muzikálů, účast ve filmech a nespočet dalších projektů. Jih Čech mu není cizí, ostatně před dvěma lety zde točil videoklip, u čehož Budějcká Drbna nechyběla.

Napsal Václav Votruba | Foto upload.wikimedia.org
 


 

Kam dál?

Ohlédnutí za studentským muzikálem Úděl osudu - autoři připravili...

úterý, 22. září 2015, 07:55

Studentský muzikál Úděl osudu vloni zaznamenal úspěch. Není divu, že se mladý budějcký skladatel Vojtěch Adamčík pustil do...

Historie se neměnila, ale slavnosti krále železného a zlatého byly...

pondělí, 21. září 2015, 18:27

Netradiční slavnosti, které však ukázaly, že by k městu měly patřit, se koncem minulého týdne odehrály v Budějcích, jež slaví 750...

SOUTĚŽ: Figaro se znovu žení v Jihočeském divadle

pondělí, 21. září 2015, 17:00

Světoznámá operní verze Beaumarchaisovy „zakázané“ divadelní hry se zrodila ve Vídni roku 1786. Figarova svatba je osudově...

SOUTĚŽ: Svérázný pohled na svět ukáže v Metropolu Mirek Paleček

pondělí, 21. září 2015, 10:12

Tuto středu začíná na Malé scéně DK Metropol podzimní folkový cyklus Na návštěvě u Nezmarů. Úvod obstará recitál legendárního...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.