Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vidov se na začátku týdne ponoří do zvuků navažské flétny, didgeridoo a obřích gongů

 
neděle, 20. září 2015, 12:57

Dvě zajímavé akce se v pondělí a úterý uskuteční ve Vidově. V pondělí 21. 9. na hřiště do Vidova dorazí již čtvrté turné mezinárodního projektu Výprava 2015. O den později se ve městě uskuteční workshop výroby a hry na navažskou flétnu.

Všechno bude pod taktovkou Andrewa Begaye. Jde o severoamerického indiána a flétnistu, který byl vychován původním domorodým způsobem a je držitelem tradic svého kmene - arizonských Navahů.

V pondělí od 20:30 se na hřišti zaposloucháte do zvuků jeho navažské flétny, rovněž ale do australské didgeridoo Ondřeje Smeykala. Melodii doplní obří gongy Beara Lova z Velké Británie, které mají přes dva metry!

Výpravu lze těžko popsat slovem koncert. Zve nás do elementárního zvukového proudu. Dřevo, kov či přírodniny v podobě nejstarších nástrojů světa nám zvukem nabízí znovuoživení našich dávných zkušeností. Dvouhodinová performance je událostí nejen pro uši. Frekvence nástrojů rezonují, spojují tak hráče s posluchačem i prostorem, společné setkání se stává zážitkem jednoty. V předprodeji stojí vstupenka 200 korun, na místě 250 korun. Více informací na romi.sediva@seznam.cz.

S Andrew Begayem bude program pokračovat druhý den od 14 hodin. Kromě hudby a vyprávění o jeho culture budete mít možnost vyrobit si navažskou flétnu ze vzácného dřeva a seznámit se se základy hry. Náročnost prací je přibližně od dvanácti let, workshop bude trvat šest hodin. Cena workshopu s hrou a výrobou vlastní flétny je tři tisíce korun. Kontakt a rezervace na hornova.e@gmail.com nebo romi.sediva@seznam.cz.

Ani Bear Love však po pondělním vystoupení neodjede. I on bude mít v úterý od 14 hodin svůj workshop. Bude se věnovat zvukovým meditacím a léčbě prostřednictvím gongů a dalších hudebních nástrojů. Vlastní hudební nástroj je zde vítán. Pětihodinový workshop vyjde na 1200 korun. Kontakt a rezervace na hornova.e@gmail.com.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Zhruba tři tisíce lidí si v Horní Plané pochutnávaly na pivech méně...

sobota, 19. září 2015, 09:38

Pivaři, ale i fanoušci živých koncertů, si uplynulý víkend užili na maximum. Na parkovišti u pláže v Horní Plané se 11. a 12....

Před Schwarzenberskou hrobkou v Třeboni se uskuteční mše svatá za...

pátek, 18. září 2015, 11:33

Jana Adolfa I. ze Schwarzenbergu si letos připomínají na zámku v Třeboni. Tato historická osobnost, která se narodila před 400...

Krumlovský Festival barokních umění opět opráší dávnou operu

pátek, 18. září 2015, 09:42

Že návštěvnická sezóna pomalu končí a památky se chystají na zimní spánek? Ale kdeže! Například v Českém Krumlově bude o víkendu...

Ponor do vod, moří, oceánů - se Stevem Lichtagem a Jindřichem Soukalem

čtvrtek, 17. září 2015, 15:18

Vlna... Ne, úplný příliv energie, humoru, zajímavých informací a nadhledu - tak působí setkání se Stevem Lichtagem a Jindřichem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.