Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zhruba tři tisíce lidí si v Horní Plané pochutnávaly na pivech méně známých značek

 
sobota, 19. září 2015, 09:38

Pivaři, ale i fanoušci živých koncertů, si uplynulý víkend užili na maximum. Na parkovišti u pláže v Horní Plané se 11. a 12. září uskutečnil druhý ročník Septembeerfestu, který se podle slov organizátorů vydařil ve všech směrech. Dorazily zhruba tři tisíce lidí, kteří mohli porovnat piva ze sedmi pivovarů.

„Letošní ročník zaznamenal velký nárůst návštěvnosti - vloni na akci dorazilo zhruba tisíc lidí. Snažili jsme se sestavit kvalitní doprovodný program, který by ocenily všechny věkové kategorie, což se podařilo. Ostatně nezapomněli jsme ani na děti, pro které jsme nachystali dětský koutek,“ zmínil Jiří Hůlka, starosta Horní Plané. „Co se týká živé muziky, tak si posluchači dechovky užili Babouky, rockeři našlapaný AC/DC revival, o dobrou náladu se postaral také Heband a zmínit musím i legendární Oceán, který u nás měl premiéru v nové sestavě. Myslím ale, že všechny pozvané kapely zahrály skvěle.“

Hornoplánský Septembeerfest je zaměřen na minipivovary. Letos měl největší odezvu pivovar Sitter, který s velkým náskokem vytočil nejvíce piv. Na druhém místě se umístil Kněžínek a na třetím Glokner.

Na akci byla také zvolena královna Septembeerfestu. Stala se jí Karolína Dragounová, kterou nominoval pivovar Kněžínek. „Lidé o královně rozhodovali svým potleskem. Starosta Horní Plané poté královně předal šerpu, pohár a věcné ceny,“ uvedli organizátoři.

Součástí programu byly i různé soutěže, do kterých se návštěvníci pouštěli s velkou vervou. Zhruba deset chlapů si například trouflo na zvedání plného sudu piva nad hlavu. Úkol však zvládli jen dva. „Absolutní vítěz byl neuvěřitelný silák. Sud nad hlavou držel 70 sekund!“ dodali organizátoři.

Septembeerfest pořádá město Horní Planá za pomoci místních podnikatelů. Jelikož se akce ve všech směrech podařila, bude město v započaté tradici pokračovat i příští rok.

 


 

Kam dál?

Před Schwarzenberskou hrobkou v Třeboni se uskuteční mše svatá za...

pátek, 18. září 2015, 11:33

Jana Adolfa I. ze Schwarzenbergu si letos připomínají na zámku v Třeboni. Tato historická osobnost, která se narodila před 400...

Krumlovský Festival barokních umění opět opráší dávnou operu

pátek, 18. září 2015, 09:42

Že návštěvnická sezóna pomalu končí a památky se chystají na zimní spánek? Ale kdeže! Například v Českém Krumlově bude o víkendu...

Ponor do vod, moří, oceánů - se Stevem Lichtagem a Jindřichem Soukalem

čtvrtek, 17. září 2015, 15:18

Vlna... Ne, úplný příliv energie, humoru, zajímavých informací a nadhledu - tak působí setkání se Stevem Lichtagem a Jindřichem...

V sobotu se koná Den otevřených dveří v teplárně. Nabídne program pro...

čtvrtek, 17. září 2015, 13:41

Den otevřených dveří v teplárně, který se uskuteční už tuto sobotu 19. září, nabídne program pro celou rodinu a stane se dalším...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.