Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Před Schwarzenberskou hrobkou v Třeboni se uskuteční mše svatá za Jana Adolfa I.

 
pátek, 18. září 2015, 11:33

Jana Adolfa I. ze Schwarzenbergu si letos připomínají na zámku v Třeboni. Tato historická osobnost, která se narodila před 400 lety, byla vůbec prvním majitelem Třeboně z tohoto významného šlechtického rodu. Vyvrcholení všech kulturních aktivit v rámci významného výročí se uskuteční v neděli 20. září, kdy se na prostranství před Schwarzenberskou hrobkou odehraje od 10:30 mše svatá.

Sloužit ji bude administrátor Římskokatolické farnosti Třeboň David Henzl. Chybět nebude ani hudební doprovod, který dostane na starosti Spolek pro vokální a komorní hudbu Denix.

Mše se zúčastní i několik vzácných hostů, ze kterých zmiňme například starostu italského města Bordighera, kde část života strávil Adolf Schwarzenberg. Pozvání přijal i Karel Schwarzenberg.

Pokud se v neděli do Schwarzenberské hrobky chystáte jako turisté, je třeba počítat, že kvůli výše zmíněnému bude veřejnosti otevřena až od 13 hodin.

 


 

Kam dál?

Krumlovský Festival barokních umění opět opráší dávnou operu

pátek, 18. září 2015, 09:42

Že návštěvnická sezóna pomalu končí a památky se chystají na zimní spánek? Ale kdeže! Například v Českém Krumlově bude o víkendu...

Ponor do vod, moří, oceánů - se Stevem Lichtagem a Jindřichem Soukalem

čtvrtek, 17. září 2015, 15:18

Vlna... Ne, úplný příliv energie, humoru, zajímavých informací a nadhledu - tak působí setkání se Stevem Lichtagem a Jindřichem...

V sobotu se koná Den otevřených dveří v teplárně. Nabídne program pro...

čtvrtek, 17. září 2015, 13:41

Den otevřených dveří v teplárně, který se uskuteční už tuto sobotu 19. září, nabídne program pro celou rodinu a stane se dalším...

Povedlo se otevření nové K2? Co bude dál?

čtvrtek, 17. září 2015, 11:13

Znovuotevření oblíbeného klubu K2 mělo velký úspěch! Kdo byl, může potvrdit. A kdo ne, tak pro toho je tu další možnost, jak se...

 

Komentáře

Frodo kocour

Ne že bych chtěl rýpat, ale Jan Adolf I. byl pohřben o kus dál v kostelíku sv. Jiljí v Domaníně, pokud tedy byl vůbec pohřben v Čechách (zemřel v Laxenburgu kousek od Vídně). V kostelíku se pohřbívalo do roku 1867, pak se změnily předpisy a protože se už do kostelíku pohřbívat nesmělo byla vystavena dnešní hrobka. Hrobka je poměrně nová a v době jeho smrti k její stavbě chyběly ještě stovky let.

pátek, 18. září 2015, 13:06
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.