Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V sobotu se koná Den otevřených dveří v teplárně. Nabídne program pro celou rodinu

 
čtvrtek, 17. září 2015, 13:41

Den otevřených dveří v teplárně, který se uskuteční už tuto sobotu 19. září, nabídne program pro celou rodinu a stane se dalším příspěvkem do letošních oslav 750 let města České Budějovice.

„Věříme, že každý z návštěvníků, ať už půjde o děti, jejich rodiče nebo prarodiče, si zde přijde na své. Tomu jsme přizpůsobili i program. Jeho součástí bude také premiérová prohlídka nového odsíření obou uhelných kotlů, které do zkušebního provozu uvedeme již v polovině listopadu,“ říká Bohdana Kollerová, referentka vnitřní a vnější komunikace a marketingu.

První skupinová prohlídka výrobních provozů začne v 9:15 a poslední je naplánována na 16:45. Jedna skupina, vzhledem k zajištění bezpečnosti návštěvníků, bude mít kolem 20 osob.

Součástí doprovodného programu je vedle ukázek práce policie a hasičů či návštěvy Muzea energetiky také vystoupení kapel HK - Band, Jiří Schelinger Memory Band a Seven's unplugged, hrající vlastní tvorbu i známé rockové hity. Děti se mohou těšit na kouzelníka Martina Čejku, dovednostní soutěže, kreativní tvoření, balonky, zmrzlinu, skákací hrad nebo jízdu historickým parním vlakem. Ten návštěvníky do teplárny přiveze z hlavního nádraží každou hodinu od 9:35 do 16:55 a odveze je i zpět. Jízdné je zdarma, podobně jako vstup na doprovodné akce.

Den otevřených dveří v teplárně, který se letos koná už počtvrté, potrvá od 9 do 17 hodin, a v jeho úvodu budou vyhlášeny i výsledky dětské fotografické letní soutěže.

Doprovodný program

  9:00 – 13:00 HK - Band
13:00 – 13:30 kouzelník Martin Čejka
13:30 – 15:30 Jiří Schelinger Memory Band
15:30 – 16:00 kouzelník Martin Čejka
16:00 – 17:00 Seven's unplugged

Napsal Zdeněk Zuntych

 


 

Kam dál?

Povedlo se otevření nové K2? Co bude dál?

čtvrtek, 17. září 2015, 11:13

Znovuotevření oblíbeného klubu K2 mělo velký úspěch! Kdo byl, může potvrdit. A kdo ne, tak pro toho je tu další možnost, jak se...

Legiovlak přivezl do Budějc slavnou historii i otázky

čtvrtek, 17. září 2015, 09:43

Denní rozkaz č. 22 ze dne 16. září 2015: „Pozor! V operačním prostoru strategického území ‚budějcké vlakové nádraží‘ byl...

Voda Moře Oceány po roce opět na jihu Čech

středa, 16. září 2015, 16:36

Do hlubin vod, moří a oceánů se můžeme ponořit díky stejnojmennému festivalu. Dvanáctý ročník Mezinárodního filmového festivalu...

Máte talentované dítko v oblasti kultury? Může získat finanční dar od...

středa, 16. září 2015, 09:14

Je vaše dítě úspěšné v oblasti kultury? Jste vy sami úspěšní a je vám maximálně 18 let? V tom případě vás potěší krok, ke kterému...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.