Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Voda Moře Oceány po roce opět na jihu Čech

 
středa, 16. září 2015, 16:36

Do hlubin vod, moří a oceánů se můžeme ponořit díky stejnojmennému festivalu. Dvanáctý ročník Mezinárodního filmového festivalu Voda Moře Oceány 2015 proběhne v Hluboké nad Vltavou ve dnech 17. až 20. září a ačkoliv je jeho letošním hlavním námětem freediving, nabídne i mnohé další zážitky z vodního světa.

Program festivalu představuje velmi široký koncept tématické nabídky, jejímž základem je, stejně jako v uplynulých ročnících, přehlídka soutěžních filmů. Námětem je, jak jinak, voda. Její tajemný, stále ještě plně nepoznaný svět, její obyvatelé i návštěvníci - potápěči a filmaři.

Filmy ze soutěžní přehlídky budou od čtvrtka 17. září promítány v Kulturním centru Panorama a v ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Diváci se mohou těšit mimo jiné na výjimečné záběry z Atlantického oceánu, Bali, Galapág, na dokumenty z výzkumu mořských hlubin, unikátní filmy o vodní fauně a mnoho dalších.

Připraveny jsou také besedy s tvůrci filmů a také s protagonisty hlavního námětu festivalu, freedivery. Za všechny jmenujme besedu s freedivery Martinem Cheníčkem a Gabrielou Grézlovou, která je čerstvou mistryní světa a držitelkou světového rekordu ve statické apnoe (zadržení dechu pod vodou) časem 8 minut 33 sekund. Tato beseda se bude konat v pátek 18. září od 17:30 v KC Panorama.

Soutěžní přehlídka filmů bude gradovat v tradičním finále, tedy v Ceremoniačním večeru v sobotu 19. září v KC Panorama, kde budou slavnostně vyhlášeny vítězné filmové snímky v několika kategoriích.

Součástí festivalu je ovšem také bohatý doprovodný program - koncert budějcké reggae kapely HE band, který začne na hlubockém náměstí u kostela v pátek ve 20 hodin, promítání kolekce výběru ze soutěžních filmů, také na náměstí v Hluboké nad Vltavou nebo festivalovým golfovým turnajem, který se bude konat na golfovém hřišti v Hluboké nad Vltavou.

Krátce řečeno - v kontextu s námětem festivalu nás čeká přímo záplava zajímavých zážitků a vodního dobrodružství...

Program festivalu
 


 

Kam dál?

Máte talentované dítko v oblasti kultury? Může získat finanční dar od...

středa, 16. září 2015, 09:14

Je vaše dítě úspěšné v oblasti kultury? Jste vy sami úspěšní a je vám maximálně 18 let? V tom případě vás potěší krok, ke kterému...

Slavnosti zakladatele města budou vyvrcholením oslav, v týdnu dojde i...

úterý, 15. září 2015, 14:10

Budějcká Drbna přináší další kulturní tipy tohoto týdne. Vážnou hudbu si užijete v DK Metropol, protože Jihočeská filharmonie...

Ve středu vás odborníci protáhnou kostelem sv. Mikuláše

úterý, 15. září 2015, 12:13

Fascinuje vás budějcký kostel sv. Mikuláše, který je jednou z architektonických dominant města? Ve středu 16. září ho můžete...

Jiří Mádl: Točí, režíruje, píše scénáře a podniká

pondělí, 14. září 2015, 11:46

Českobudějovický herec a režisér Jiří Mádl většinou dává rozhovory, jen pokud se točí ohledně jeho práce, tedy filmů či...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.