Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Máte talentované dítko v oblasti kultury? Může získat finanční dar od města

 
středa, 16. září 2015, 09:14

Je vaše dítě úspěšné v oblasti kultury? Jste vy sami úspěšní a je vám maximálně 18 let? V tom případě vás potěší krok, ke kterému se uchýlilo město České Budějovice. Mladé naděje, které uspěly v národních či mezinárodních festivalech, přehlídkách nebo výstavách, mohou získat finanční dar!

Pokud víte o někom, kdo by si příjemný dar od města zasloužil, neváhejte ho navrhnout, a to nejpozději do 9. října do 14:30. Návrhy se podávají poštou na adresu: Magistrát města České Budějovice, Odbor kultury a cestovního ruchu, náměstí Přemysla Otakara II. 1/1, 370 92 České Budějovice.

Nad došlými návrhy si poté sedne kulturní komise Rady města, která pro Radu města připraví doporučení ocenění mladých umělců.

A na závěr důležitá informace. Co musí váš návrh obsahovat?
- jméno a příjmení navrhovatele, adresu, telefonní kontakt a e-mail
- jméno a příjmení nominovaného včetně jeho zákonného zástupce, datum narození, adresu bydliště, telefonní kontakt a e-mail, umělecký životopis, odborná doporučení a fotokopie ocenění (diplomů) získaných koncem roku 2014 a v roce 2015.

 


 

Kam dál?

Slavnosti zakladatele města budou vyvrcholením oslav, v týdnu dojde i...

úterý, 15. září 2015, 14:10

Budějcká Drbna přináší další kulturní tipy tohoto týdne. Vážnou hudbu si užijete v DK Metropol, protože Jihočeská filharmonie...

Ve středu vás odborníci protáhnou kostelem sv. Mikuláše

úterý, 15. září 2015, 12:13

Fascinuje vás budějcký kostel sv. Mikuláše, který je jednou z architektonických dominant města? Ve středu 16. září ho můžete...

Jiří Mádl: Točí, režíruje, píše scénáře a podniká

pondělí, 14. září 2015, 11:46

Českobudějovický herec a režisér Jiří Mádl většinou dává rozhovory, jen pokud se točí ohledně jeho práce, tedy filmů či...

Miro Žbirka zahrál v Budvaru i Hey Jude. Elektrizující okamžik...

neděle, 13. září 2015, 18:46

Slovenský John Lennon... Pokud tak nazveme Mekyho Žbirku, asi tím nikoho neurazíme. Ostatně samotný Miro se netají tím, že The...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.