Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dvorní dámy skončily ve vodě. Plavidlo Oldřich II. z Rožmberka nepřežilo Herbertov, ale vyhrálo

pondělí, 7. září 2015, 07:38

Bílá paní, Pamela Anderson, Rožmberkové, Pat a Mat, Vosa, Poupata, průvodčí, kočovníci a další se v sobotu plavili na vtipných plavidlech z Vyššího Brodu do Rožmberku nad Vltavou. Již po třiačtyřicáté žasli diváci hlavami nad nápaditostí účastníků kuriózních plavidel.

Z léta jsme skočili rovnou do podzimu. Studený vítr, sem tam nějaká ta kapka, bundy, gumovky, teplé svetry, čepice... Takhle příjemně oblečeni postávali diváci kolem břehu Vltavy a přesto se při pohledu na čvachtající se posádky kuriózních plavidel třásli zimou. Nálada však jako každý rok byla perfektní a všichni se skvěle bavili.

Novinkou letošního 43. ročníku byla zábava v podobě chození na chůdách ve vodě a ježdění v proděravělé kánoi. Motivací, proč dobrovolně padat v chladném počasí do Vltavy, byl poukaz na pět set korun. „Lidé jsou hrozně nenechaví. Někdo nám ty poukazy během nestřežené odpolední chvíle sebral. Jednu jen tak pro srandu odtrhla soutěžící posádka, ale dvě museli z recese sebrat nějací vodáci,“ komentoval spíše smutnou situaci pořadatel Karel Troják.

Jako každý rok se u plavidel hodnotily tři věci. Scénka, plavidlo a kostýmy. „Nám se moc líbila scénka posádky Vltavského expresu. Reagovali na nynější situaci, imigranty, no bylo to opravdu vtipné. Taky se nám líbila Poupata a tři mladí kluci, kteří si vyrobili plavidlo z plastových lahví od piva,“ vyprávěla Drbně přihlížející Jana Mladá.

Určitě největší raritou bylo plavidlo s názvem Pivor, které postavili tři kluci ze 430 lahví od piva. Vypít téměř 1500 piv a postavit z nich plavidlo jim trvalo pouze přes letní prázdniny.

Divácky nejoblíbenějším se stalo plavidlo Oldřich II. z Rožmberka. Nádherné kostýmy a doplňky nenechaly chladným žádného z okolních pozorovatelů. Bohužel plavidlo nepřežilo jez na Herbertově a zadní část se po jeho přejetí přetočila. Dvorní dámy spolu s rytíři i Bílou paní skončily ve vodě. Na místě však stáli připravení záchranáři, kteří okamžitě zareagovali a posádku bezpečně i s plavidlem pochytali a dopravili na břeh. Jako jediní tak nedojeli do cíle. Poslední plavidlo, které projelo jez v Rožmberku nad Vltavou, bylo Pata a Mata nazvané Wellness.

Ještě před vyhlášením výsledků prosvětlila den hudební skupina Lakomá Barka. Letos si první cenu dvacet tisíc korun přišla na podium vyzvednout lipenská partička - plavidlo Oldřich II. z Rožmberka - která připravila návštěvníkům opravdu dojemnou chvilku. Výhra nebyla jako v posledních letech věnovaná na dětskou onkologii, ale přítomné Johance Žižkové z Vyššího Brodu. „Aby se zase mohla postavit na nohy,“ jak řekl jeden z členů posádky.

Výsledky 

1. Oldřich II. z Rožmberka, 2. Hlava na Hlavě, 3. Vomaštěná polívka a spálený hrnec, 4. Vltavský expres, 5. Vosí hnízdo, 6. Kočovníci východu, 7. Pivor, 8. Poupata, 9. Wellness, 10. plavidlo nakonec z technických důvodů neodstartovalo.

 
 
 


 

Kam dál?

Na náplavku se přišlo zasnít přes 25 000 lidí

sobota, 5. září 2015, 13:36

Již čtvrtý ročník audiovizuální show Vltava žije je úspěšně za námi. Po jarních oslavách narozenin města na náměstí Přemysla...

Dny evropského dědictví zasvětí Budějce věžím a věžičkám

pátek, 4. září 2015, 23:56

K tradičním Dnům evropského dědictví se 12. září připojí také město České Budějovice. Letos si Budějčáci připomínají 750 let od...

Dny evropského dědictví budou v sobotu slavnostně zahájeny v Českém...

pátek, 4. září 2015, 16:25

Český Krumlov letos bude důležitým místem tradičních Dnů evropského dědictví. Právě zde tato událost odstartuje (z hlediska České...

Meryl Streep opět řádí v hudební komedii. Tentokrát jako drsná...

pátek, 4. září 2015, 08:10

Ve filmu Mamma Mia všechny odrovnala jednou ze svých nejmilejších rolí. Abba, jemný humor, romantika... O sedm let později...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.