Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dny evropského dědictví budou v sobotu slavnostně zahájeny v Českém Krumlově

 
pátek, 4. září 2015, 16:25

Český Krumlov letos bude důležitým místem tradičních Dnů evropského dědictví. Právě zde tato událost odstartuje (z hlediska České republiky). Těšit se můžete na plno akcí, ale také vstupy do zajímavých objektů a památek.

Slavnostní zahájení se uskuteční v sobotu 5. září v klášterní zahradě, a to od 10 hodin. Chybět nebude řada hostů a vystoupí krumlovský dětský sbor Medvíďata. Pokud se na akci vydáte už dříve, tak od 9 hodin můžete vidět na Tramíně Dechový orchestr Základní umělecké školy v Českém Krumlově.

V 15, 16 a 17 hodin se uskuteční komentované prohlídky kláštera. Bohužel kapacita těchto prohlídek je již obsazena.

V 16 hodin se v areálu kláštera pobavíte u autorské komedie Dvojí pravda o Vilémovi z Rožmberka, kterou předvede Divadelní klub Českokrumlovská scéna.

Večer pak klášterní zahradu ovládnou legendární Bratři Ebenové, kteří zde vystoupí od 20 hodin. Zde je však nutné počítat s placeným vstupem, který je 400 korun.

Co dál? Příjemný zážitek jistě přinese komentovaná prohlídka revitalizovaného území u Vltavy, která začne ve 14 hodin a skončí o dvě hodiny později. Postupně projdete městský park, Zahradní ateliér Egona Schieleho a skončíte v Synagoze Český Krumlov. I zde ovšem platí, že je kapacita prohlídek obsazena.

V sobotu a neděli si můžete užít i řemeslný trh, který nabídne originální výrobky, ale i různé dobroty. Trhovci vám budou k dispozici od 10 do 18 hodin, v neděli do 16 hodin.

Pokud navštívíte pivovarské zahrady, jistě vás zaujme naučně-zábavný program pro všechny věkové kategorie s názvem Krumbenowe - kupecká osada. „V centru Krumlova opět vyroste víkendové tržiště a dílny, kde odborní lektoři z oboru experimentální archeologie v roli řemeslníků a kupců předvedou prastaré dovednosti našich předků od paleolitu po raný středověk. V sobotu od 10 do 18:30 hodin a v neděli od 10 do 14 hodin mohou návštěvníci pozorovat při práci kovolitce, ševce, tkadleny, kameníky, skláře, šperkaře, léčitele, síťaře, barvíře a další kumštýře z různých období nejstarší minulosti, naučit se zapomenutá řemesla, obchodovat a smlouvat či si prostě užívat ruch osady a její interaktivní program,“ uvádějí organizátoři z Regionálního muzea v Českém Krumlově.

A nyní možná to nejdůležitější... Které památky a objekty budou zpřístupněny a to zcela zdarma? Zde je výčet:

Regionální muzeum v Českém Krumlově (sobota, neděle, od 9:00 do 17:00)
Synagoga Český Krumlov (sobota, neděle, od 10:00 do 18:00)
Zámecká kovárna (sobota, neděle, od 10:00 do 18:00)
Zahrada centra Kouzelné bylinky (sobota od 14:00 do 17:00, neděle od 10:00 do 17:00)
Zahradní ateliér Egona Schieleho (sobota, neděle, od 10:00 do 17:00)
Kaple Panny Marie Bolestné a sv. Kříže na Křížové hoře (sobota od 10:00 do 18:00, neděle od 10:00 do 16:00)

Napsal Václav Votruba | Foto zamek-ceskykrumlov.eu
 


 

Kam dál?

Meryl Streep opět řádí v hudební komedii. Tentokrát jako drsná...

pátek, 4. září 2015, 08:10

Ve filmu Mamma Mia všechny odrovnala jednou ze svých nejmilejších rolí. Abba, jemný humor, romantika... O sedm let později...

O víkendu můžete využít reciproční vstupenku - na jeden vstup vás...

pátek, 4. září 2015, 07:55

Památky znovuzrozené. Tak se jmenuje téma letošních Dnů evropského dědictví, které budou slavnostně zahájeny 5. září v Českém...

SOUTĚŽ: Rozlučte se s létem na Holkově!

čtvrtek, 3. září 2015, 15:58

Přestože už nelze o víkendu očekávat typické letní počasí, většina lidí se bude loučit právě s létem. Jednou takovou akcí je...

Pardál připlouvá s dalším ročníkem kuriózních plavidel ve Vyšším...

středa, 2. září 2015, 14:52

I letos se plavci dočkají! Už první zářijovou sobotu vypukne pod hrází ve Vyšším Brodě kuriózní mumraj. Na břeh se budou dovážet...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.