Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pardál připlouvá s dalším ročníkem kuriózních plavidel ve Vyšším Brodě!

 
středa, 2. září 2015, 14:52

I letos se plavci dočkají! Už první zářijovou sobotu vypukne pod hrází ve Vyšším Brodě kuriózní mumraj. Na břeh se budou dovážet jakási nesouměrná a podivně vyhlížející monstra, která budou mít se zažitými plovacími prostředky jen pramálo společného.

Třiačtyřicátý ročník kuriózních plavidel začne v sobotu 5. září 2015 v 9:00. Bezprostředně po zahajovacím ceremoniálu budou následovat přejímky plavidel a po nich si mohou všichni užít plno vyladěné zábavy při doprovodném programu. To vše potrvá až do 13:27, kdy bude letošní plavba slavnostně odstartována!

Těšit se můžete na Echt pivo, výborné jídlo, soutěže, hudební program, online streaming z plavby na velkoplošné obrazovce a na spoustu další vyladěné zábavy.

Pardál připravil pro vítěznou posádku hlavní výhru ve výši 20 tisíc korun a pro účastníky diváckého hlasování vychytané ceny. Stejně jako v minulých ročnících se na akci neplatí vstupné.

Hudební program

Black Out
Fusion Of The Ruins
Lakomá Barka
Whitesnake Revival
Nadoraz

Info pro plavce

Přejímka plavidel, prezentace plavců: sobota 5. září od 9:00 do 12:00.

13:00 - rozprava (povinná účast všech plavců před vyplutím!)
13:27 - start plavby
19:00 - vyhlášení výsledků

Startovné bez poplatku, avšak přijímají se dárky a pozornosti, ke kterým možná nebude přihlédnuto při oceňování posádky.

Technické požadavky

Konstrukce plavidla: mimo lodi vše, co je způsobilé plout po Vltavě z Vyššího Brodu do Rožmberka nad Vltavou a neznečistí řeku.

Maximální rozměry: šířka 2,2 metru, výška 1,8 metru, délka neomezena (dána způsobilostí).

Posádka: zastupuje ji kapitán, při prezentaci se prokazuje OP osoba starší 18 let, všichni účastníci musí umět plavat, osoby mladší 18 let plují výhradně se souhlasem a na zodpovědnost zákonného zástupce.

Více informací na www.plavidla.pardal.cz nebo facebookové události.

 


 

Kam dál?

Další zámek provoní květiny. Tentokrát se rájem floristů stanou Dačice

středa, 2. září 2015, 11:24

Květinové výstavy na hradech a zámcích jsou mezi turisty velmi oblíbené, o čemž svědčí fakt, že se na mnoha místech rok co rok...

Týden Vltavy. Z Vyššího Brodu po ní vyrazí plavidla, v Budějcích bude...

úterý, 1. září 2015, 16:07

Ze začátku školního roku nebude nouze o zajímavé hudební akce. Milovníci vážné hudby jistě neopomenou Hudební slavnosti Emy...

Hitrádio Faktor pořádá RadioFest České Budějovice! Tentokrát na...

úterý, 1. září 2015, 14:41

Českobudějovické Hitrádio Faktor vyslyšelo hlasy svých posluchačů a opět po roce přichází s městským festivalem. Po dvou...

Náplavka se začíná chystat na páteční Vltava žije, půjde o...

pondělí, 31. srpna 2015, 16:01

Již tento pátek se na budějcké náplavce uskuteční 4. ročník audiovizuálního festivalu na vodě Vltava žije. Už loňskou show Bouře...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.