Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hitrádio Faktor pořádá RadioFest České Budějovice! Tentokrát na výstavišti

 
úterý, 1. září 2015, 14:41

Českobudějovické Hitrádio Faktor vyslyšelo hlasy svých posluchačů a opět po roce přichází s městským festivalem. Po dvou veleúspěšných ročnících Faktor Festu je tu rozšířená verze tohoto festivalu - tentokrát pod názvem RadioFest. Uskuteční se v sobotu 5. září 2015 na výstavišti v Českých Budějovicích.

„Dvěma Faktor Festy se nám podařilo založit tradici. Doufám, že i pro další roky. Ve městě festival tohoto typu chybí a pro regionální hudební rádio je to nejen výzva, ale také logické spojení,“ říká programový ředitel David Hocke. „Chceme opět přinést našim posluchačům, ať už jsou přímo z Budějovic nebo okolí, po prázdninách trochu zábavy a hudby. Naším cílem je strávit společně jedno pěkné odpoledne s programem pro děti a hudebním koncertem. Přemýšleli jsme o změně místa - výstaviště je ideální. Oproti Sokolskému ostrovu má tu výhodu, že nebudeme mít problémy s logistikou techniky i lidí. Na výstavišti můžeme mít jeden příjezd pro techniku a umělce, druhý samostatný pro návštěvníky festivalu.“

Program začne ve 12:30, ale přístup do areálu bude možný už od 11:00. RadioFest se dramaturgicky rozšířil tak, abychom se přiblížil rozmanitějšímu věkovému spektru publika. Jako první vystoupí táborská parta Big Papa, která zavede do zlaté éry bigbeatu šedesátých a sedmdesátých let. Dále pak havířovská kapela Nebe. Je to parta kluků, která měla to štěstí, že si jich všiml lídr kapely Kryštof Richard Krajčo. Pomohl jim a vzal je i na své turné. Nebe znáte z vysílání Hitrádia Faktor, takže se můžete těšit na jejich hity jako Než se rozední, nebo Vteřina. V živé podobě jsou prostě fantastičtí.

Helena Vondráčková patří už celá léta ke stálicím české populární hudby a na RadioFestu tak nesmí chybět. Její písně si zazpívají všichni. Helena Vondráčková nevystoupí sama, ale pěkně s celou kapelou, která se jmenuje Charlie Band.

 

Radiofest České Budějovice je tu už tuto sobotu! Milan Džuba už teď nafukuje fotbalovou arénu :-)

Posted by Hitrádio Faktor on 1. září 2015


Skupinu Jelen ještě nedávno nikdo neznal, ale dnes si jejich písně brouká každé malé dítě. Zahráli zde minulý rok, a protože chrlí jeden hit za druhým, tak mají místo na RadioFestu jisté i letos. V těchto dnech vládne éteru Hitrádia Faktor jejich píseň Jelen - a tu bude jistě zpívat celé výstaviště.

Jirku Macháčka a Mig 21 představovat netřeba. S hudební, chlapeckou, taneční, pěveckou a striptérskou skupinou z Prahy 5 Smíchova je vždycky plno zábavy. Když se moderátoři ptali při rozhovoru Macháčka, na co se mohou na RadioFestu těšit, odpověděl: „Budeme hrát především písničky, které vyprávějí různé příběhy a mezi tím bude trošku mluveného slova jako šafránu. A budeme se snažit, aby to celé dávalo dohromady kompaktní celek.“ Jisté tedy je, že Mig 21 zahraje to nejlepší ze svého repertoáru.

Do finále nás vyprovodí Xindl X, vlastním jménem Ondra Ládek. Toho znáte z jeho pořadu Xindloviny (vysílá se opět po prázdninách, každou sobotu v 11:00). Je tedy jasné, že závěrečná tečka bude patřit právě jemu.

To ale není všechno. Program RadioFestu bude probíhat i mimo hlavní pódium. Nezapomnělo se ani na rodiny s dětmi. Lanová dráha, skákací hrad, nafukovací autodráha, Igráčkova dílna, Nintendo, hry a soutěže. Návštěvníci RadioFestu tak můžou na chvíli zabavit děti, poslechnout si dobrou muziku, v klidu si dát něco dobrého, pobavit se a odpočinout si od starostí všedního dne. A pokud byste hledali klidovou zónu - i ta bude připravena. Nachystán bude náš chill-out stan a pravý a nefalšovaný londýnský patrový autobus s kavárnou.

„Jsme rádi, když se můžeme potkat s těmi, kteří nám do rádia píší, volají a spoluvytváří náš program. RadioFest je vlastně takovým poděkováním všem posluchačům Hitrádia Faktor. Právě faktoráci - tedy naši posluchači - totiž dělají Hitrádio Faktor mimořádným jihočeským rádiem a stejně tak RadioFest mimořádnou událostí,“ říká programový ředitel David Hocke.

Program RadioFestu

12:30: start
13:30: Big Papa
15:30: Nebe
17:00: Helena Vondráčková + Charlie Band
18:30: Jelen
19:45: Mig 21
21:15: Xindl X

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Náplavka se začíná chystat na páteční Vltava žije, půjde o...

pondělí, 31. srpna 2015, 16:01

Již tento pátek se na budějcké náplavce uskuteční 4. ročník audiovizuálního festivalu na vodě Vltava žije. Už loňskou show Bouře...

V Budějcích bude výstava vzácných kamenů

pondělí, 31. srpna 2015, 06:53

Občané Budějc se mohou v prvním zářijovém týdnu těšit na zajímavou výstavu vltavínů a jantarů. Součástí výstavy bude i soutěž.

Recenze: Nová Bláznivá dovolená aneb Griswoldovi opět míří do Walley...

sobota, 29. srpna 2015, 14:31

Ach jo, tak už došlo i na Bláznivou dovolenou... To bylo první, co mi blesklo hlavou, když jsem poprvé četl, že se chystá remake...

Zámek v Dačicích se vrací do baroka

sobota, 29. srpna 2015, 07:32

Nádvoří zámku v Dačicích se dnes a zítra opět stane hlavním dějištěm tradičního festivalu Dačické barokní dny, který se uskuteční...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.