Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Náplavka se začíná chystat na páteční Vltava žije, půjde o nejkompaktnější a nejnabitější show

 
pondělí, 31. srpna 2015, 16:01

Již tento pátek se na budějcké náplavce uskuteční 4. ročník audiovizuálního festivalu na vodě Vltava žije. Už loňskou show Bouře navštívilo přes dvacet tisíc lidí a organizátoři očekávají podobný nápor i letos. Samotná audiovizuální show nese název Dreaming, v českém překladu Snění.

Na akci, která už v minulosti získala několik prestižních ocenění, se v pondělí začalo pracovat. „Splnil se mi první sen, že show vůbec vznikla. Teď doufám, že se mi splní i ten druhý a vše klapne,“ uvedl na tiskové konferenci režisér celého audiovizuálního festivalu Rudolf Střítecký.

Vše startuje už v 15 hodin tradičním Setkáním jihočeských dětských domovů. Pro ně je připraven bohatý program, spoustu atrakcí a soutěží. Od 16:30 začne pásmo koncertů Rodáci rodákům. Jako první zahraje kapela HE band, na podiu ji v 18 hodin vystřídá společně s Gipsy Way Ensemble houslový virtuóz Pavel Šporcl. Ve 20:00 zazpívá opravdová dáma s nádherným hlasem, držitelka tří Zlatých slavíků a členka Golden kids Marta Kubišová.

Snít začnou návštěvníci náplavky ve 21 hodin. Půjde o hodinovou výpravnou show, která bude ještě více obohacena živými prvky - operní divou Michaelou Gemrotovou, vzdušnými akrobaty a dalšími. „Pro letošek jsme udělali další opatření, posunuli jsme stage mimo hlavní zónu náplavky, veškeré občerstvení a dětský program, tak abychom měli celou náplavku pro diváky,“ zmínil k narůstajícímu počtu diváků Střítecký.

 

Zda festival potvrdí vzrůstající tendenci návštěvnosti, ukáže až samotný pátek. Předpovědi počasí se zatím nemohou shodnout na tom, jak bude. Například v loňském roce se neslo v duchu názvu audiovizuální show Bouře. „Neberte si však deštníky, ale pouze pláštěnky,“ vybídla se smíchem jednatelka pořádající agentury Lenka Střítecká.

Půjde o nejkompaktnější a nejnabitější show, která by měla být navíc ozvučena jedním z nejlepších systémů na světě. Celkové náklady by se měly vyšplhat přes pět milionů korun, město přispěje na honoráře umělcům částkou 708 125 korun, Skupina ČEZ zase sumou přes dva miliony korun. Na místě bude odpočinková ČEZ Energy zóna a v rámci Energie pomáhá pohybem mohou návštěvníci pomoci přispět na vybrané neziskové organizace.

Dreaming je rozděleno do čtyř fází. Už dříve organizátoři předesílali, že se stane součástí oslav 750 let královského města na Vltavě. A do audiovizuální show zakomponovali 750 fotek obličejů lidí tak, aby se přímo oni stali součástí akce v jejich městě. Podobně jako tomu bylo v březnu se srdcem na náměstí při zahájení oslav. Vše by měl zakončit velkolepý a ohňostroj.

Záštitu nad Vltava žije převzal hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. „Kraj se na této významné akci bude tradičně prezentovat svým stánkem, ve kterém návštěvníci najdou pod jednou střechou nejenom informace, kam vyrazit na výlety v rámci Jihočeského kraje, díky účasti Jihočeské centrály cestovního ruchu. Ale nebudou chybět ani hry a soutěže za pomoci Europe Direct pointu,“ dodal vedoucí oddělení marketingu a cestovního ruchu jihočeského krajského úřadu Jiří Gruntorád.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

V Budějcích bude výstava vzácných kamenů

pondělí, 31. srpna 2015, 06:53

Občané Budějc se mohou v prvním zářijovém týdnu těšit na zajímavou výstavu vltavínů a jantarů. Součástí výstavy bude i soutěž.

Recenze: Nová Bláznivá dovolená aneb Griswoldovi opět míří do Walley...

sobota, 29. srpna 2015, 14:31

Ach jo, tak už došlo i na Bláznivou dovolenou... To bylo první, co mi blesklo hlavou, když jsem poprvé četl, že se chystá remake...

Zámek v Dačicích se vrací do baroka

sobota, 29. srpna 2015, 07:32

Nádvoří zámku v Dačicích se dnes a zítra opět stane hlavním dějištěm tradičního festivalu Dačické barokní dny, který se uskuteční...

Rozřáděné publikum chtělo druhý nášup, ale dánské kapele došly...

pátek, 28. srpna 2015, 18:34

Elektronická hudba, akustické nástroje a hlavně hudební um a talent na improvizaci předvedla ve čtvrtek kapela Noisy Pots....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.