Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kytarová exploze na festivalu Central Park Slavie. Vees potvrdili, že patří ke špičce

 
pátek, 21. srpna 2015, 19:03

Člověk si někdy říká, jak by to asi vypadalo, kdyby nějaká undergroundová, avšak skvělá kapela dostala možnost vystřídat na pódiu třeba takové Foo Fighters. Prostě zahrát na stejný zvuk, na stejné scéně, se stejným světelným parkem a hlavně pro stejný počet lidí. Mnozí by možná pohořeli, ne však budějčtí Vees, kteří ve čtvrtek zahráli u KD Slavie v rámci festivalu Central Park Slavie.

Pokud se dá o některé jihočeské kapele říct, že skutečně má na průnik do absolutní špičky, pravděpodobně jsou to právě Vees. Ve třech dokážou tito kluci udělat naprosté peklo, opravdu tvrdě a špinavě zaburácet, naproti tomu chytit za emoce, vyrazit dech skvěle promyšlenými zpěvy. Když už si myslíte, že vás jejich skladby nemohou překvapit, přijde zlom, který prostě nemůže zůstat bez odezvy.

Vees jsou přesně ten typ kapely, která zní na studiové nahrávce výborně, ale v porovnání s živým koncertem se nakonec jedná jen o polotovar. Živé koncerty, to je místo, kam Vees hlavně patří. Neskutečně energičtí, charismatičtí a suverénní. Koncert u Slavie o tom musel přesvědčit i posledního škarohlída.

Nejsilnější zbraní kapely je jednoznačně kytarista Matěj Vodička, jehož specifická hra je hlavním tahounem všech songů. Matěj má obrovský „drajv“, který mu může mnoho kytaristů jen závidět. Leccos se dá naučit, vypotit, ale v tomto případě se skutečně může mluvit spíše o talentu. I ty nejjednodušší riffy zní v jeho podání zajímavě, neotřele, přitažlivě. V žádném případě neexhibuje, přesto na sebe strhává zaslouženou pozornost. Nemluvě o příjemném zvuku, kterým disponuje. U Vees je zkrátka označení „kytarovka“ na místě!

Pak jsou tu samozřejmě již zmíněné zpěvy, které mají Vees evidentně promyšlené do nejmenšího detailu. Zní naléhavě, sehraně, prostě báječně. Ale nač slova, to se musí slyšet.

Hudebně jsou Vees možná nepatrně načichlí retrem, třeba i 60. lety, ve výsledky ale nezní zastarale, právě naopak - jsou svěží a blízcí i mladému publiku, které už může být unavené z dnešní přetechnizované doby, kdy většina mladých muzikantů hledí jen na nejlepší vybavení, herní techniku, ale to hlavní - duše - je nezajímá. Ne, Vees takoví nejsou. To je zkrátka rock, vyšťavený zvuk, divočina. Kéž by takových kapel bylo v naší malé zemi více...

Že jsou předchozí odstavce plné nadšení? Jsou... Vees totiž jednoznačně předvedli nejlepší koncert, který jsem měl letos možnost na festivalu Central Park Slavie vidět (bohužel jsem nestihl Lenku Dusilovou), Mustang Bluesride snad prominou.

Central Park Slavie se chýlí ke konci a je třeba podotknout, že organizátoři letos opět hleděli spíše na kvalitu než na to, co by mohlo eventuálně přilákat více lidí. O to je příjemnější, že si jednotlivé koncerty vyhledalo poměrně dost návštěvníků, Vees nevyjímaje. Nezbývá než doufat, že se bude v nastoleném trendu pokračovat, živé a hlavně dobré muziky není v létě nikdy dost!

 


 

Kam dál?

Hořické kulturní léto se chýlí ke konci. O finále se postará kapela...

pátek, 21. srpna 2015, 15:58

Každý rok v létě žijí Hořice na Šumavě, které se nachází blízko lipenské nádrže, kulturou. Nejinak tomu je i letos! Hořické...

Holkov opět zažije nefalšovaný večírek. V sobotu přijedou Tři sestry

pátek, 21. srpna 2015, 09:29

Legendární Tři sestry se po roce opět chystají do Holkova na Českokrumlovsku! V sobotu 22. srpna rozpálí letní parket společně s...

Na zámku v Krumlově začínají budovat Centrum studijních pobytů

čtvrtek, 20. srpna 2015, 08:11

Symbolickým předáním klíčů stavební firmě včera odstartoval očekávaný projekt Centra studijních pobytů, které bude vybudováno v...

Zábavné odpoledne Salesiáni dětem jako dar budějovičákům

středa, 19. srpna 2015, 16:48

Salesiánské středisko mládeže se rozhodlo připojit k oslavám města tím, co nejlépe umí – výchovou a vzděláváním dětí a mládeže....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.