Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zábavné odpoledne Salesiáni dětem jako dar budějovičákům

 
středa, 19. srpna 2015, 16:48

Salesiánské středisko mládeže se rozhodlo připojit k oslavám města tím, co nejlépe umí – výchovou a vzděláváním dětí a mládeže. Na středu 26. 8. 2015 připravilo zábavné odpoledne „SALESIÁNI DĚTEM“ nejen pro děti a mládež, ale pro všechny obyvatele města České Budějovice. Na náměstí Přemysla Otakara II. v tento den vystoupí hudební kapely, vznikne obrovský pískový reliéf znaku města a pro návštěvníky bude připravena řada aktivit, soutěží a adrenalinových vystoupení.

V letošním roce si město České Budějovice připomíná 750 let od jeho založení. Středisko je rádo, že již 25 let je součástí tohoto města i Salesiáni Dona Boska společně se Salesiánským střediskem mládeže. Po celou dobu se věnují výchově a vzdělávání dětí a mládeže, sociální práci s rodinami a v neposlední řadě i charitativní a duchovní oblasti. V rámci tohoto jubilejního roku se rozhodlo Salesiánské středisko mládeže darovat obyvatelům města jeden dar v podobě zábavného odpoledne pod názvem „Salesiáni dětem“.

Tato akce je určena pro celou širokou veřejnost – pro malé děti, mládež, rodiny, ale i pro seniory. Hlavní program bude probíhat od 14 do 18 hod. Doprovodný program začne již v dopoledních hodinách, kdy na obřím pískovišti vznikne v písku z rukou místního sochaře Petra Schele reliéf znaku města České Budějovice a znaku Salesiánského střediska mládeže.

V rámci hlavního programu zábavného odpoledne si návštěvníci budou moci vyzkoušet řadu volnočasových aktivit, disciplín a soutěží. Zvláště nejmenší děti a jejich rodiče zveme od 14 do 16 hodin na soutěže, které budou probíhat na velkém pískovišti přímo na náměstí. Vzdělávání a výchovu mladých, které Salesiánské středisko mládeže nabízí, oceňuje i další z patronů akce rektor Jihočeské univerzity prof. Libor Grubhoffer. „Nesmírně si vážím skutečnosti, že Salesiánské středisko mládeže vytváří podmínky pro výchovu naší příští generace s důrazem na základní duchovní hodnoty, na potřebu vytvářet přátelské prostředí ve společnosti, na nutnost býti k dispozici všem potřebným a vážit si bližních bez rozdílu původu a přesvědčení. Mám radost z toho, že k Salesiánskému středisku mládeže má naše Jihočeská univerzita blízko nejenom místopisně, ale též četnými příznivci z řad našich studentů a zaměstnanců.“

Pro mládež bude v rámci akce „SALESIÁNI DĚTEM“ připraven workshop nejlepších českých parkouristů ze skupiny L.E.A.D. Na pódiu se během odpoledne vystřídají hudební skupiny 4D band a kultovní skupina The MASO, bubenická show a muzikál Šípková Růženka v podání dětí z Hudební školy Vojtěch. Každý z kolemjdoucích si může zdarma od 16 hodin vyzkoušet netradiční hru v nafukovací aréně BUMPER BALL.

Záštitu nad touto akcí převzal i Ing. Jan Bartošek, místopředseda Poslanecké sněmovny PČR, který je spojen se začátky Salesiánského střediska mládeže před 25 lety. „Záštitu nad akcí „Salesiáni dětem“ v Českých Budějovicích jsem přijal s radostí, protože v devadesátých letech jsem na Jihočeské univerzitě studoval a Salesiánské středisko jsem pravidelně navštěvoval. Jezdil jsem i jako animátor a vedoucí na Chaloupky (salesiánské letní tábory). Salesiánskému dílu fandím, protože se mimo jiné zaměřuje na práci s mladými lidmi ze všech sociálních skupin, která je pro budoucnost naší společnosti nesmírně důležitá,“ podtrhuje důležitost práce Salesiánského střediska mládeže místopředseda Ing. Jan Bartošek. 

Aktuální informace k této akci můžete sledovat na facebookové stránce střediska.

Celá akce se koná pod záštitou Ing. Jana Bartoška, místopředsedy Poslanecké sněmovny PČR, prof. RNDr. Libora Grubhoffera, CSc., rektora Jihočeské Univerzity a Ing. Martina Maršíka, Ph.D., náměstka primátora Č. Budějovic pro školství a sociální věci.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Floristé a zahradníci opět připraví tradiční květinovou výstavu na...

středa, 19. srpna 2015, 10:28

Květinovou výzdobu mohli tento měsíc obdivovat návštěvníci zlatokorunského kláštera. Další obdobná výstava se tradičně chystá na...

Legendární kytarista Štěpán Rak opět vystoupí na Dívčím Kameni

úterý, 18. srpna 2015, 18:03

Romantická zřícenina, krásná příroda a... dokonalá akustická kytara. Štěpán Rak se opět vrátí na Dívčí Kámen a vy můžete být u...

Tradiční letní koncert Tří sester rozproudí Holkov u Velešína

úterý, 18. srpna 2015, 10:14

Nejenom v Českých Budějovicích to kulturně žije. Divadelní představení si užijí děti i v Horní Plané a pořádný koncertní nářez...

Vyhlášená kytarovka VEES zařádí na festivalu Central Park Slavie

pondělí, 17. srpna 2015, 17:10

Po vynikající Lence Dusilové se budějcký festival Central Park Slavie chystá na další očekávané vystoupení. Ve čtvrtek 20. srpna...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.