Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Legendární kytarista Štěpán Rak opět vystoupí na Dívčím Kameni

 
úterý, 18. srpna 2015, 18:03

Romantická zřícenina, krásná příroda a... dokonalá akustická kytara. Štěpán Rak se opět vrátí na Dívčí Kámen a vy můžete být u toho. Stačí si udělat výlet v sobotu 22. srpna.

Štěpán Rak je již takřka tradiční součástí kulturní nabídky této nádherné památky, která se nachází nedaleko obce Holubov. Jeho klasická a dechberoucí hra skvěle funguje s hradní atmosférou, která musí zapůsobit na každého. Uznávaný kytarový virtuos má za sebou významnou kariéru. Mimo jiné je vůbec prvním vysokoškolským profesorem kytary České republiky. Tento titul mu dokonce udělil prezident republiky Václav Havel. Hrál i na takových místech, jako je moskevská konzervatoř P. I. Čajkovského či divadlo v Pekingu. Celkově vystoupil v desítkách zemí.

Vstupenky na koncert na Dívčím Kameni budou k dostání pouze na místě v den konání vystoupení. Akce se uskuteční od 18 hodin. „Doporučujeme proto přijít na hrad o něco dříve – pro klidný výběr vhodného místa v našem improvizovaném hledišti, případně i k vaší účasti na komentované prohlídce,“ dodává správa hradu.

Foto: commons.wikipedia.com

 


 

Kam dál?

Tradiční letní koncert Tří sester rozproudí Holkov u Velešína

úterý, 18. srpna 2015, 10:14

Nejenom v Českých Budějovicích to kulturně žije. Divadelní představení si užijí děti i v Horní Plané a pořádný koncertní nářez...

Vyhlášená kytarovka VEES zařádí na festivalu Central Park Slavie

pondělí, 17. srpna 2015, 17:10

Po vynikající Lence Dusilové se budějcký festival Central Park Slavie chystá na další očekávané vystoupení. Ve čtvrtek 20. srpna...

Hammondy ovládnou budějcké náměstí. Kapela The Fellows nabídne...

pátek, 14. srpna 2015, 23:44

Oblíbené Hudební večery na náměstí Přemysla Otakara II. se pomalu dostávají do finální rovinky. Příští týden vystoupí kapely The...

Lenka Dusilová přilákala na letní scénu Slavie přes tisíc lidí

pátek, 14. srpna 2015, 17:17

Celoprázdninový festival Central Park Slavie zaznamenal ve čtvrtek 13. srpna zatím největší účast, když se na známou českou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.