Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tradiční letní koncert Tří sester rozproudí Holkov u Velešína

 
úterý, 18. srpna 2015, 10:14

Nejenom v Českých Budějovicích to kulturně žije. Divadelní představení si užijí děti i v Horní Plané a pořádný koncertní nářez v podání čtyř kapel vypukne na Holkově. Další hudební dovádění bude i na letní scéně KD Slavie a na náměstí Přemysla Otakara II.

Léto ve městě

Hudební úterní večer se ponese v duchu hardrocku. Od 19 hodin vystoupí kapela Fellows na náměstí Přemysla Otakara II. Ve čtvrtek se můžete v rámci Hudebních večerů na náměstí pobavit u kapely GAMA – CB revival The Shadows, a to od 19 hodin.
Na nádvoří radnice se ve středu budou hrát loutkové pohádky s názvem Jak se víly napravily a Janek mluvka. Akci pořádá od 18 hodin Téměř divadelní společnost. Romantickou komedii, horor i detektivku v jednom si vychutnáte v pátek na nádvoří radnice. Hrát se bude od 20 hodin Strašidlo Cantervillské.

Ve středu města ve středu

Každou letní středu si můžete přijít před Sokolovnu užít od 20 hodin zajímavý koncert. Tento týden uslyšíte Pub Animals. Chybět nebude alko i nealko občerstvení.

Dance Boom Party

Dj Marek Anděl to ve středu rozjede v Broukárně. Zatančit si na letní hity budete moci od 21 hodin.

Dámská jízda

Nikdy není pozdě učit se cizím jazykům, poznávat nové věci a říct někomu to, co už dlouho chcete. Pro inspiraci si dámy mohou zajít ve středu do multikina CineStar, kde bude od 19 hodin probíhat další Dámská jízda. V předpremiéře uvidíte komedii Nikdy není pozdě. Nebude chybět ani losování o atraktivní ceny.

Předvádění lidových řemesel

Tento týden se ve čtvrtek v Galerii Na dvorku naučíte malovat na textilie s Annou Kočvarovou. Dále bude připravená řezbářská tvůrčí dílna Josefa Hanusche. Řemesla si budete moci sami vyzkoušet od 12 do 18 hodin.

Letní kino Háječek

Letní kino otevře své brány ve čtvrtek a na programu je od 20:45 promítání filmu Román pro muže. V pátek si ve stejný čas užijete životopisný snímek Edith Piaf. Kino je zdarma.

Central Park Slavie

Letní scéna Slavie ožije tento týden ve čtvrtek. Na programu jsou od 19 hodin dvě známé kapely, a to VEES a Epy de Mye. V pátek se můžete těšit od 18 hodin na Open Air Stand-up Show. Po smršti vtipu vystoupí Lex Barker.

Letní řemeslné dílny

V Horní Plané budou během prázdnin probíhat řemeslné dílny v rodilém domě Adalberta Stiftera. Tuto středu vás budou čekat šité věci, pletení z pedigu, drhání, ketlování, šperky z korálků či drátenictví. Děti si také ve středu užijí na tržnici Vodnickou pohádku v podání divadla Koňmo, a to od 17 hodin.

Fanánek na Holkově

Tradiční letní akce na Holkově u Velešína odstartuje v sobotu od 19 hodin koncertem kapely Muerti. Po nich zahrají MZH a hvězda večera, skupina Tři sestry začne od 21:30. Večer uzavře kapela SPS.

O dalších akcích nejen z kultury si můžete přečíst v Jihočeském kalendáři! Další tipy Budějcká Drbna přivítá v diskuzi.

 


 

Kam dál?

Vyhlášená kytarovka VEES zařádí na festivalu Central Park Slavie

pondělí, 17. srpna 2015, 17:10

Po vynikající Lence Dusilové se budějcký festival Central Park Slavie chystá na další očekávané vystoupení. Ve čtvrtek 20. srpna...

Hammondy ovládnou budějcké náměstí. Kapela The Fellows nabídne...

pátek, 14. srpna 2015, 23:44

Oblíbené Hudební večery na náměstí Přemysla Otakara II. se pomalu dostávají do finální rovinky. Příští týden vystoupí kapely The...

Lenka Dusilová přilákala na letní scénu Slavie přes tisíc lidí

pátek, 14. srpna 2015, 17:17

Celoprázdninový festival Central Park Slavie zaznamenal ve čtvrtek 13. srpna zatím největší účast, když se na známou českou...

Zámecká kovárna nabízí během srpnových pátků večerní kování

pátek, 14. srpna 2015, 15:42

Zámecká kovárna na zámku v Českém Krumlově je dalším z lákadel, kvůli kterému se tuto nádhernou památku vyplatí navštívit. Pokud...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.